×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 50.
Wielton obiera kierunek na Afrykę

Wielton obiera kierunek na Afrykę

Powstanie montownia naczep w Abidżanie

Po zdobyciu pozycji trzeciego producenta naczep w Europie Wielton chce rozwijać się na rynku afrykańskim. Powstanie montownia na Wybrzeżu Kości Słoniowej

Abidżan jest największym miastem na Wybrzeżu Kości Słoniowej. Wieluńska Grupa Wielton zainwestuje tam ponad 1,5 mln euro w budowę obiektów, w których będzie montować swoje produkty. Zarząd firmy powołał już spółkę zależną Wielton Africa. To kolejny etap zagranicznej ekspansji wieluńskiego potentata w produkcji naczep, który niedawno obchodził 20-lecie. Skąd pomysł, żeby obrać kurs na Afrykę? Władze spółki przekonują, że jest to bardzo atrakcyjny rynek dla inwestycji zagranicznych ze względu na planowane na szeroką skalę inwestycje infrastrukturalne, gospodarcze i społeczne oraz polityczne reformy.

- W Afryce powstaną tysiące kilometrów nowych dróg, porty, lotniska i elektrownie. Jednym z beneficjentów tego infrastrukturalnego rozwoju będzie branża transportowa. Na fali inwestycji znacznie wzrośnie zapotrzebowanie m.in. na naczepy, przyczepy, wywrotki i inne pojazdy, jakie Wielton ma w swoim portfolio - argumentuje prezes Wieltonu Mariusz Golec.

Wielton sprzedaje pojazdy w 35 krajach, a po drogach całego świata jeździ ponad 65 tys. pojazdów z logo wieluńskiej spółki. Ostatnie dwa lata działalności wyniosły Wielton na trzecią pozycję w swojej branży w Europie i dziewiątą na świecie. Inwestycja na terenie jednego z krajów Zachodnioafrykańskiej Unii Gospodarczej i Monetarnej (UEMOA) pozwoli zwiększyć sprzedaż na obszarze całej Afryki. Celem jest osiągnięcie sprzedaży rocznej na poziomie tysiąca sztuk w ciągu najbliższych lat. Realizacja projektu pozwoli również na uzyskanie pomocy publicznej - zwolnienia z podatku dochodowego przez siedem lat oraz innych udogodnień.

- W ostatnich latach Afryka stała się jedną z najbardziej dynamicznie rozwijających się gospodarczo części świata. Bodźcami, które rozpędziły afrykańską gospodarkę, był surowcowy boom, a wraz z nimi ofensywa chińskich inwestorów - dodaje prezes Golec.

W Wieluniu firma zatrudnia ok. 1.200 pracowników. Po dużych zakupach w 2015 r. w Europie firma posiada teraz także zakład produkcyjny we Francji oraz dwie montownie - na terenie Włoch i Rosji. Spółka mocno stawia na innowacje. W Wieluniu uruchomiła własne centrum badawczo-rozwojowe. Jego budowa kosztowała ponad 22 mln zł i była dotowana przez Unię Europejską. Jest to jedyny w Polsce, a drugi w Europie tego rodzaju symulator do testowania naczep.

Źródło: www.wielun.naszemiasto.pl

Przeczytaj też:
Wielton z unikalną ofertą finansowania Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom przewoźników, spółka Wielton oferuje możliwość nabycia nowych pojazdów w leasingu, w oparciu o atrakcyjne warunki finansowania udzielone przez PKO Leasing.
Grupa Wielton gra z WOŚP i zaprasza do licytacji Tradycyjnie Grupa wspiera zbiórkę Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, której tegorocznym mottem jest „Tu wszystko gra OK!”.
Finał Profesjonalni Kierowcy odbył się w Wieluniu Podwozie typu tandem Volvo FH z zabudową oraz naczepą Wielton stanęły w Wieluniu podczas VIII edycji akcji Profesjonalni Kierowcy. A to wszystko po to, aby dostarczyć porządną dawkę wiedzy kierowcom z kategorią C+E, którzy nie są obecnie aktywni zawodowo.
Wielton inwestuje w kolejny zakład produkcji naczep W celu usprawnienia procesu produkcyjnego oraz poprawy wydajności Wielton zbudował kolejny zakład w Wieluniu.
Wielton na tegorocznych targach TransLogistica Firma Wielton po raz pierwszy zaprezentuje się na targach TransLogistica Poland w Warszawie.
Nowa Strategia Grupy Wielton na lata 2023 – 2027 Zgodnie ze Strategią rozwoju na lata 2023–2027 skonsolidowane wolumeny sprzedaży, z uwzględnieniem fuzji i przejęć, wyniosą w 2027 r. ok. 45 tys. sztuk pojazdów w porównaniu do poziomu 23,2 tys. sztuk w 2022 r. (wzrost o 93 proc.).
Zmiany w produkcji naczep Wielton Redukcja wytwarzanych odpadów i recykling materiałów kluczem do zrównoważonej produkcji naczep w Wieltonie.
Naczepy Wielton ponownie we flocie Dobosz Trans W 2023 roku firma transportowa Dobosz Trans zamówiła łącznie u wieluńskiego producenta ponad 80 standardowych naczep kurtynowych.
Nowe naczepy Wielton dla firmy Francepol Spółka PTH Francepol, w styczniu 2023 roku, zamówiła 100 naczep u wieluńskiego producenta. Kontrakt dotyczy wyprodukowania 50 szt. standardowych naczep kurtynowych Curtain Master i 50 naczep kurtynowych Curtain Master Mega.