Samochodowy wideorejestrator dla zawodowców

Samochodowy wideorejestrator dla zawodowców

Spy Shop prezentuje AT HD6004

Na rynku znajdziemy wiele urządzeń do rejestrowania wideo, przystosowanych do montażu w autach – problem w tym, że zdecydowana większość takich produktów przeznaczona jest do montażu w samochodach osobowych i nie w pełni zaspokaja potrzeby osób, dla których auto ciężarowe czy dostawcze jest podstawowym narzędziem pracy. W ofercie firmy Spy Shop pojawiło się właśnie rozwiązanie, od podstaw zaprojektowane z myślą o takich profesjonalistach - rejestrator audio-wideo AT HD6004, obsługujący do czterech kamer (co pozwala na nagrywanie obrazu ze wszystkich stron auta, a nie tylko przodu/tyłu, jak w typowych rejestratorach samochodowych) i wyposażony m.in. w funkcję harmonogramu oraz transmisji nagrań przez WiFi/4G.

Dzięki rejestratorowi AT HD6004 właściciel auta lub floty pojazdów może wyposażyć np. swoją ciężarówkę, maszynę budowlaną, auto dostawcze, autobus czy inny pojazd przeznaczony do przewozu osób w kompletny system monitoringu rejestrujący obraz HD. Co ważne, będzie to system na tyle rozbudowany i zaawansowany, że możliwościami będzie odpowiadał raczej rozwiązaniom przeznaczonym do nadzorowania nieruchomości niż typowym samochodowym rejestratorom wideo.

Po podłączeniu do niego kamer (maksymalnie czterech) urządzenie może oczywiście zostać wykorzystane w klasyczny sposób, jak typowy wideorejestrator – do nagrywania obrazu przed i za pojazdem, co może przydać się np. gdy wystąpi konieczność udowodnienia swojej niewinności w przypadku kolizji. Dysponuje ono jednak bogatym zestawem funkcji dodatkowych, które docenią osoby wykorzystujące pojazd do pracy – możliwe jest np. monitorowanie przyczepy/naczepy pod kątem ewentualnej kradzieży, nadzorowanie załadunku/rozładunku oraz pracy kierowców czy monitoring wnętrza pojazdu (np. w przypadku autobusów komunikacji miejskiej).

- Po dobraniu odpowiednich kamer AT HD6004 pozwala na skuteczne monitorowanie i rejestrowanie obrazu niezależnie od warunków oświetleniowych. Co ważne, ogromną zaletą urządzenia jest też możliwość zaprogramowania i zapisania ustawień osobno dla każdej kamery HD, m.in. jasności, kontrastu, nasycenia – bo przecież inne parametry powinna mieć kamera rejestrująca obraz na ciemnej naczepie, a inna na zewnątrzwyjaśnia Krzysztof Rydlak, specjalista ds. bezpieczeństwa ze Spy Shop.

Istotną funkcją jest również możliwość precyzyjnego programowania harmonogramu nagrywania, automatycznego opatrywania materiału znakiem wodnym z datą i godziną nagrania, a także funkcja G-sensor. Ta ostatnia jest odpowiedzialna za zabezpieczenie zapisanego materiału w sytuacji wykrycia przeciążenia np. w przypadku wstrząsu, uderzenia w przeszkodę czy dziur na jezdni.

Co ważne, właściciel auta lub osoba nadzorująca samochodowy system monitoringu może w każdej chwili nawiązać połączenie z rejestratorem przez sieć WiFi lub 4G (moduł łączności 4G dostępny jest w wersji AT HD6004-4G) i sprawdzić, co dzieje się z autem i jaki obraz rejestrują kamery. Niebagatelną zaletą tego rozwiązania jest również krótki czas uruchamiania – system startuje w 20 sekund. Nagrania zapisywane są na kartach flash lub kompatybilnych dyskach HDD/SSD. Całość zamknięta jest w solidnej, odpornej na uszkodzenia obudowie.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL