Firestone podbija miasto

Firestone podbija miasto

Uniwersalna opona do autobusów miejskich

Firestone wprowadza na rynek pierwszą w historii marki oponę do autobusów miejskich. Model FS492 zaprojektowano z uwzględnieniem wyzwań, jakie stawia przed producentami opon transport miejski. Są to niezawodność w kwestii bezpieczeństwa, komfort pasażerów oraz długotrwała eksploatacja, które pozwolą zmniejszyć koszty użytkowania floty. Firestone FS492 to solidna uniwersalna opona, która ma podbić transport miejski.

Opona drogowa Firestone FS492 do autobusów miejskich posiada zintegrowane zabezpieczenie ściany bocznej, które chroni przed zarysowaniami, otarciami i innymi formami uszkodzeń, wynikającymi z kontaktu z krawężnikami. Zużycie bieżnika można bardzo łatwo określić dzięki wskaźnikom zużycia ściany. Gdy przyjdzie czas na wymianę opony, jej solidny karkas daje doskonałe możliwości bieżnikowania, co jeszcze bardziej zwiększa trwałość i wpływa na okres użytkowania ogumienia. Efekt końcowy to krótsze przestoje i niższe koszty bieżące operatorów.

Innowacyjne nacięcia o zmiennej głębokości zastosowane w oponach Firestone FS492 do autobusów miejskich umożliwiają uzyskanie doskonałej przyczepności w deszczu, na śniegu oraz w niskich temperaturach – bez pogorszenia parametrów komfortu prowadzenia i hamowania na suchej nawierzchni. Oznaczenia opony M+S i 3PSMF potwierdzają jej całoroczną przydatność, która przyczynia się do bezpieczniejszej jazdy w najtrudniejszych warunkach zimowych.

- Ostre zakręty, wysokie krawężniki, częste hamowanie, nieprzewidywalne natężenie ruchu, a do tego jeszcze pogoda! Zdajemy sobie sprawę z tego, że miasto może być jednym z najbardziej wymagających środowisk. To właśnie dlatego opracowaliśmy oponę, która zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa komfortu jazdy oraz spełni wymagania zarówno pasażerów, jak i kierowców. Duży przebieg, zwiększona trwałość opony i możliwość bieżnikowania zapewnią operatorom dodatkowe korzyści w postaci wydłużonego czasu użytkowania, a tym samym obniżą całkowity koszt w przeliczeniu na kilometr. FS492 spełnia te wszystkie wymaganiamówi Harald Van Ooteghem, Senior Manager Truck & Bus Tyres Category Management w Bridgestone.

Nowa drogowa opona Firestone FS492 do autobusów miejskich jest dostępna od grudnia 2016 r. w rozmiarze 275/70R22. 5.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL