Nowość w zawieszeniach

Nowość w zawieszeniach

ECO Air COMPACT HD

BPW Bergische Achsen KG rozwija program doskonale sprawdzających się zawieszeń ECO Air COMPACT (EAC) o wersję heavy-duty (HD). Wersja EAC HD przeznaczona jest do zastosowań 9t w pojazdach pracujących w trudniejszych warunkach - typowych dla wywrotek, a także pojazdów zbiornikowych.

W wykonaniu EAC HD dokonano optymalizacji bezobsługowego połączenia elementów zawieszenia (wahacza i wspornika miecha) z korpusem osi. Optymalizacja polega na uformowaniu specjalnego kształtu powierzchni elementów zawieszenia współpracujących z korpusem osi. Powierzchnie obrabiane są laserowo. Powstałe w ten sposób, nowatorskie połączenie kształtowe zapewnia wytrzymałość wymaganą w eksploatacji w warunkach off-road.

Zawieszenia EAC HD standardowo wyposażane są we wzmocnione amortyzatory HD o charakterystyce tłumienia przystosowanej do pracy w trudniejszych warunkach. Dostępne są również w wykonaniu z krótszym wspornikiem miecha – specjalnie dla wywrotek współpracujących z rozściełaczem asfaltu.

Dla osi wyprodukowanych po 1 stycznia 2017 roku, dla osi z zawieszeniem pneumatycznym w nowych wywrotkach w eksploatacji standard off-road, obowiązuje Gwarancja ECO Plus 5+3 lata.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL