Akademia Praktycznych Umiejętności i Akademia Kierowcy

Akademia Praktycznych Umiejętności i Akademia Kierowcy

ODTJ łączą siły z Fundacją Cooperatio

Wiodące polskie firmy szkoleniowe włączają się w organizację VI Ogólnopolskich Mistrzostw Młodych Mechaników, które odbędą się 6 kwietnia w czasie Dnia Prasowego Poznańskiego Motor Show.

Akademia Praktycznych Umiejętności czuwa nad przebiegiem rywalizacji Młodych Mechaników już od 2015 roku. To jedna z najbardziej rozpoznawalnych na polskim rynku firm szkolących mechaników z warsztatów niezależnych, sieciowych jak i autoryzowanych przez producentów samochodów. Eksperci APU odpowiedzialni są za merytoryczną i praktyczną stronę przebiegu finału.

- Pytania w teście finałowym oraz konkurencje praktyczne przygotowaliśmy tak, by pokrywały się z programem nauczania w szkołach samochodowych lub ewentualnie z tym, z czym uczniowie spotykają się w czasie praktyk zawodowych - mówi Rafał Kosiński, Prezes Zarządu Akademii Praktycznych Umiejętności.

Zanim uczniowie zmierzą się ze sobą w finale, muszą najpierw udowodnić swoją wiedzę w teście eliminacyjnym przygotowanym przez ExxonMobil, który już od lat wspiera Mistrzostwa. 30 dwuosobowych drużyn uczniów, które osiągną najlepsze wyniki w teście, przyjedzie – wraz ze swoimi nauczycielami-opiekunami – do Poznania, gdzie w czasie finału Ogólnopolskich Mistrzostw Młodych Mechaników sprawdzą się w konkurencjach merytorycznych i praktycznych. Te przygotowywane są wspólnie z Partnerami Mistrzostw, pod okiem trenerów Akademii Praktycznych Umiejętności.

- Technika motoryzacyjna szybko idzie do przodu i do warsztatów trafiają coraz nowocześniejsze samochody, nie tylko na przeglądy i proste wymiany elementów i materiałów eksploatacyjnych, ale także na naprawy. Dlatego uczniowie muszą umieć sprostać wymogom współczesnego rynku pracy – dodaje Rafał Kosiński.

Polscy kierowcy nie doceniają wpływu umiejętności i profesjonalizmu pracowników warsztatów samochodowych na bezpieczeństwo wszystkich użytkowników dróg. Dlatego tak ważne jest zaangażowanie się po raz pierwszy w Mistrzostwa Młodych Mechaników Akademii Kierowcy

- ODTJ to firma szkoleniowa zajmująca się doskonaleniem techniki jazdy, z której usług korzystają m.in. policjanci i inne służby mundurowe, floty samochodowe w celu ograniczenia liczby wypadków powodowanych przez użytkowników poruszających się samochodami służbowymi. Chcemy uświadomić przyszłym mechanikom jaki wpływ ma ich praca na bezpieczeństwo ruchu drogowego. Dobry mechanik powinien wiedzieć nie tylko jak naprawić auto, ale także jak prawidłowo z niego korzystać. Tego niestety nie uczy żadna szkoła samochodowa w Polsce. Z najlepszymi uczniami szkół samochodowych zebranych w finale Ogólnopolskich Mistrzostw Młodych Mechaników podzielimy się naszą wiedzą bezpłatnie deklaruje Natalia Kaczmarek, właścicielka Akademii Kierowcy – Ośrodka Doskonalenia Techniki Jazdy, która dysponuje jednym z najnowocześniejszych torów szkoleniowych w Polsce, zlokalizowanym w Międzychodzie (gm. Dolsk).

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL

Wyszukiwarka

Informacje