Nowa usługa w Tadżykistanie

Nowa usługa w Tadżykistanie

TIR-EPD


Departament TIR ZMPD informuje, że tadżyckie stowarzyszenie ABBAT oferuje odpłatną usługę w wysyłaniu elektronicznej informacji wyprzedzającej (TIR-EPD) władzom celnym Iranu, Kazachstanu i Uzbekistanu w imieniu przewoźnika. Cena za przesłanie pre-deklaracji zawierającej do 10 kodów towarowych wynosi 5 USD, zaś powyżej 10 kodów towarowych cena jest ustalana każdorazowo, osobno dla każdego przypadku.

Ponadto, ABBAT uruchomiło bezpłatną linię Hotline, gdzie każdy przewoźnik może uzyskać pomoc i wsparcie w kwestii EPD wysyłanych na terytorium Iranu, Kazachstanu i Uzbekistanu.

Aby skorzystać z możliwości wysyłania pre-deklaracji za pośrednictwem ABBAT należy: zgłosić do ZMPD na piśmie chęć skorzystania z takiej usługi, przesłać do ABBAT oryginały lub scany dokumentów transportowych takich jak: karnet TIR, CMR, faktury i inne dokumenty transportowe,przesłać pisemne upoważnienie firmy do działania ABBAT w imieniu przewoźnika.

Ww. usługi świadczone przez ABBAT są na terminalach w Duszanbe, Tursunzoda, Chodżent, od poniedziałku do piątku w godzinach 8-18.00. Obsługa w językach: rosyjskim, tadżyckim, farsi, angielskim.

Źródło: ZPMD

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL