UWAGA

UWAGA

Zmiany w podatkach od 2017 roku

Prosimy o zapoznanie się ze zmianami w podatkach jakie zaczną obowiązywać w 2017 roku.
Rozliczenie VAT od WNT: Wchodząca w życie od 1 stycznia 2017 r. nowelizacja uszczelniająca VAT wprowadza zmiany w zakresie wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów.

Podatek VAT należny wynikający z dokonania WNT powinien być rozliczony nie później niż w terminie trzech miesięcy od upływu miesiąca, w którym powstał obowiązek podatkowy. Natomiast VAT naliczony będzie mógł być rozliczany na bieżąco. W konsekwencji może okazać się, że rozliczenie VAT należnego w zakresie WNT nastąpi wcześniej niż VAT naliczonego.

Informacje podsumowujące za okresy kwartalne: Od 1 stycznia 2017 r. zostanie zlikwidowana możliwość składania informacji podsumowujących za okresy kwartalne. Począwszy od rozliczenia za styczeń 2017 r. obowiązkowo będą one składane elektronicznie za okresy miesięczne, obowiązek ten dotyczy zarówno krajowych jak i unijnych informacji podsumowujących - VAT-27 i VAT UE.

Niższy CIT dla firm małych i nowych: Od 2017 roku spółki kapitałowe mające do 1,2 mln euro przychodu rocznie będą płacić tylko 15-proc. podatku od dochodu. Te, których obroty przekroczą tę kwotę obowiązuje 19-proc. stawka podatku dochodowego. Z niższej stawki CIT będą też mogły skorzystać podmioty rozpoczynające działalność gospodarczą

Źródło: PSPD

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL