7 pojazdów MAN

7 pojazdów MAN

Henryk Kania wybiera MAN


W związku z dynamicznym rozwojem na rynku krajowym i zagranicznym Zakłady Mięsne Henryk Kania S.A. zdecydowały się na wzbogacenie swo-jej floty o 7 pojazdów MAN TGX EfficientLine2 18.440 4x2 BLS.

Pierwsze zamówione ciągniki marki MAN zostały przekazane 19 grudnia 2016 w siedzibie firmy w Pszczynie. Nowe pojazdy będą wykorzystywane zarówno w transporcie krajowym jak i międzynarodowym, przez wewnętrzną spółkę transportową HK Logistic, zajmującą się dostawami produktów oraz surowca dla Zakładów Mięsnych Henryk Kania.

- Ciągniki MAN po raz pierwszy zasilą naszą flotę. Zanim zdecydowaliśmy się na ich zakup, przez kilka tygodni mogliśmy przetestować pojazdy w trasie. W czasie testów spisały się bez zarzutów, stąd decyzja o zakupie.- powiedział Łukasz Kowalik, szef transportu w firmie Henryk Kania.

Samochody wyposażone są w oszczędne silniki D26 o mocy 440 KM z funkcją Top Torque, czyli wzrostem momentu obrotowego o 200 Nm na dwóch najwyższych biegach (do maksymalnego poziomu 2300 Nm). Do tego dochodzi zautomatyzowana skrzynia biegów TipMatic z retarderem hydraulicznym, czujniki ciśnienia w ogumieniu, reflektory ksenonowe oraz komfortowe kabiny XLX. Tempomat wspomaganym przez GPS (Efficient-Cruise) zapewnia inteligentną regulację prędkości, dopasowaną do topo-grafii pokonywanej trasy.

- Cieszymy się, że Zakłady Mięsne Henryk Kania zaufały naszej firmie i wybrały ofertę MAN. Najlepszej jakości wędliny i mięsa wymagają nieza-wodnego i profesjonalnego transportu, jaki gwarantują pojazdy z logo lwa na masce.- powiedział Adam Zajusz, manager sprzedaży pojazdów cięża-rowych MAN w Regionie Południe.

ZM Henryk Kania to wiodący producent wyrobów wędliniarskich oraz mięsa konfekcjonowanego i jedna z największych firm sektora FMCG w Polsce. Głównymi odbiorcami firmowych produktów są sieci handlowe w kraju i za granicą.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL