Dakar 2017

Dakar 2017

Zespół Petronas De Rooy IVECO wyrusza do Ameryki Południowej, aby bronić historycznego zwycięstwa z 2016 roku

Zespół PETRONAS De Rooy IVECO weźmie udział w edycji 2017 Rajdu Dakar, wystawiając trzy samochody ciężarowe, w tym jednego IVECO Powerstar 4x4 i dwa IVECO Trakker 4x4.

Szef zespołu Gerard De Rooy wraz z pilotem Moi Torralardona wystartują samochodem IVECO Powerstar. Ton van Genugten i jego pilot Anton van Limpt, którzy w rajdzie Dakar 2016 zajęli znakomite 5. miejsce, pojadą IVECO Trakker, natomiast kierowcami drugiego Trakkera stanowiącego wóz wsparcia będą Wuf van Ginkel i Bert van Donkelaar.

Już siódmy rok z rzędu IVECO będzie oficjalnym sponsorem zespołu PETRONAS De Rooy IVECO, któremu dostarczy pojazdy, silniki i części zamienne. Jest to kontynuacja współpracy, w ramach której w ciągu ostatnich kliku lat zespół odniósł już szereg ważnych zwycięstw.

IVECO Powerstar 4x4 i dwa Trakkery 4x4 będą przedzierały się przez bezdroża edycji 2017 tego wytrzymałościowego rajdu pojazdów terenowych. Ciężarówki są wyposażone w silniki IVECO Cursor 13 o mocy do 900 KM, przygotowane na rajd specjalnie przez FPT Industrial, czyli dział CNH Industrial odpowiedzialny za zespoły napędowe. Zespół PETRONAS De Rooy IVECO dysponuje także siedmioma dodatkowymi pojazdami wsparcia, w tym sześcioma Trakkerami i jednym Daily.

Dakar 2017 zapowiada się jako wyjątkowo trudny rajd, w którym wezmą udział doskonale przygotowani i zawzięci rywale: 39. edycja tego najsłynniejszego rajdu świata zostanie ponownie rozegrana w Ameryce Południowej. 2 stycznia zawodnicy wyruszą z Asunción w Paragwaju. Trasa wiodąca przez Paragwaj, Boliwię i Argentynę liczy ponad 9 tysięcy kilometrów, a metę wyznaczono w Buenos Aires, dokąd pojazdy powinny dotrzeć 14 stycznia. 24 i 25 listopada wszyscy europejscy uczestnicy wyruszyli z portu w Hawrze w rejs, który potrwa około miesiąca.

Pierre Lahutte, Prezes Marki IVECO, powiedział: - Mamy nadzieję, że uda nam się powtórzyć wspaniały sukces z tegorocznej edycji, w której IVECO zdominował Dakar jako jedna z pięciu najbardziej liczących się marek w pierwszej dziesiątce. Jesteśmy pewni, że możemy liczyć na znakomitą niezawodność naszych samochodów ciężarowych na szlaku, dzięki którym kierowcy z zespołu zaprezentują się z jak najlepszej strony.

Przeczytaj też:
Nowa kategoria w Rajdzie Dakar. Będzie wyścig zabytkowych ciężarówek

Organizatorzy Rajdu Dakar (Amaury Sport Organization) ogłosili szczegóły przyszłorocznego wyścigu 2021.

 

Wypadek zabytkowego wozu strażackiego

Pojazdy zabytkowe mają mniejszą sprawność, niż samochody nowej generacji. Dotyczy to również długości drogi hamowania.

 

Nowe IVECO S-Way 570 w pięknym rubinowym kolorze

Firma Acitoinox dostarcza nowe arcydzieło - rubinowo-czerwone IVECO S-Way 570. Szczęśliwym posiadaczem jest firma z Neapolu.

 

Nowe wyścigowe samochody ciężarowe IVECO S-WAY R

Na torze testowym przy zakładach IVECO w Ulm odbyła się oficjalna prezentacja wyścigowych samochodów ciężarowych IVECO S-WAY R dla Team Hahn Racing i Team Schwabentruck.

 

Ciężarówki na gaz ziemny nadal bez opłaty drogowej

Parlament zatwierdził przedłużoną dotację na ciężkie ciężarówki napędzane CNG i LNG pomimo protestów stowarzyszeń kolejowych i opozycji.

 

IVECO wraca do gry

IVECO ogłosiło, że jest gotowe ponownie uruchomić produkcję w swoich fabrykach we Włoszech i w Hiszpanii.

 

Czy na rynku zabraknie nowych ciężarówek? Fabryki wstrzymują produkcję

Brakuje komponentów do produkcji samochodów ciężarowych.

 

MAN liderem grudnia. DAF wygrywa cały rok

Od początku roku przybyło 30 788 nowych pojazdów użytkowych o DMC pow. 3,5 t i jest to już mniej o 5,4% niż w tym samym czasie ub.r.

 

Dawna Miss Polski pojedzie ciężarówką w Africa Eco Race 2020

Marcelina Zawadzka, Miss Polska 2011, uzyskała prawo jazdy na ciężarówki. Najbliższy plan to udział w Africa Eco Race 2020.

 

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL