Dakar 2017

Dakar 2017

Zespół Petronas De Rooy IVECO wyrusza do Ameryki Południowej, aby bronić historycznego zwycięstwa z 2016 roku

Zespół PETRONAS De Rooy IVECO weźmie udział w edycji 2017 Rajdu Dakar, wystawiając trzy samochody ciężarowe, w tym jednego IVECO Powerstar 4x4 i dwa IVECO Trakker 4x4.

Szef zespołu Gerard De Rooy wraz z pilotem Moi Torralardona wystartują samochodem IVECO Powerstar. Ton van Genugten i jego pilot Anton van Limpt, którzy w rajdzie Dakar 2016 zajęli znakomite 5. miejsce, pojadą IVECO Trakker, natomiast kierowcami drugiego Trakkera stanowiącego wóz wsparcia będą Wuf van Ginkel i Bert van Donkelaar.

Już siódmy rok z rzędu IVECO będzie oficjalnym sponsorem zespołu PETRONAS De Rooy IVECO, któremu dostarczy pojazdy, silniki i części zamienne. Jest to kontynuacja współpracy, w ramach której w ciągu ostatnich kliku lat zespół odniósł już szereg ważnych zwycięstw.

IVECO Powerstar 4x4 i dwa Trakkery 4x4 będą przedzierały się przez bezdroża edycji 2017 tego wytrzymałościowego rajdu pojazdów terenowych. Ciężarówki są wyposażone w silniki IVECO Cursor 13 o mocy do 900 KM, przygotowane na rajd specjalnie przez FPT Industrial, czyli dział CNH Industrial odpowiedzialny za zespoły napędowe. Zespół PETRONAS De Rooy IVECO dysponuje także siedmioma dodatkowymi pojazdami wsparcia, w tym sześcioma Trakkerami i jednym Daily.

Dakar 2017 zapowiada się jako wyjątkowo trudny rajd, w którym wezmą udział doskonale przygotowani i zawzięci rywale: 39. edycja tego najsłynniejszego rajdu świata zostanie ponownie rozegrana w Ameryce Południowej. 2 stycznia zawodnicy wyruszą z Asunción w Paragwaju. Trasa wiodąca przez Paragwaj, Boliwię i Argentynę liczy ponad 9 tysięcy kilometrów, a metę wyznaczono w Buenos Aires, dokąd pojazdy powinny dotrzeć 14 stycznia. 24 i 25 listopada wszyscy europejscy uczestnicy wyruszyli z portu w Hawrze w rejs, który potrwa około miesiąca.

Pierre Lahutte, Prezes Marki IVECO, powiedział: - Mamy nadzieję, że uda nam się powtórzyć wspaniały sukces z tegorocznej edycji, w której IVECO zdominował Dakar jako jedna z pięciu najbardziej liczących się marek w pierwszej dziesiątce. Jesteśmy pewni, że możemy liczyć na znakomitą niezawodność naszych samochodów ciężarowych na szlaku, dzięki którym kierowcy z zespołu zaprezentują się z jak najlepszej strony.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL