Fiskus będzie monitorował ...

Fiskus będzie monitorował ...

....przejazd ciężarówek

Rząd chce za pomocą satelitów śledzić ciężarówki z paliwami, alkoholem i tytoniem.To ma zapewnić budżetowi przez dekadę ponad 100 mld zł dodatkowych wpływów.

Ministerstwo Finansów w błyskawicznym tempie forsuje kolejną ustawę, która uszczelni system podatkowy i ujawni przedsiębiorców unikających płacenia podatku VAT (…).

Ustawa o systemie monitorowania drogowego przewozu towarów ma wejść w życie już od stycznia 2017 r. (…). Na zgłaszanie uwag resort finansów dał czas zaledwie do wtorku.

Zgodnie z projektem od początku 2017 r. firmy transportowe i kierowcy będą zobowiązani rejestrować przewozy paliw, alkoholu i tytoniu w specjalnym systemie elektronicznym (…). Firmy zajmujące się przewozem nadzorowanych towarów co najmniej trzy godziny przed ich planowaną ekspedycją będą musiały zarejestrować ten transport i podać m.in. dane nadawcy, odbiorcy oraz wielkość ładunku. Będzie to obowiązywało przy przewozie towarów zarówno w kraju, jak i na tranzyt.

Dodatkowo kierowca przed wyjazdem z ładunkiem - za pomocą tabletu czy smartfona - będzie zgłaszał do systemu wymagane informacje (m.in. własne dane, numer rejestracyjny ciężarówki, numer dokumentu przewozowego towaru).

Za naruszenia nowych przepisów przewidziano drakońskie kary.

Źródło: ZMPD

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL