Gwiazdy pod choinkę

Gwiazdy pod choinkę

Przed Świętami nastąpiło oficjalne przekazanie 21 niskopodłogowych autobusów marki Mercedes-Benz Citaro

Autobusy trafiły do Zakładu Komunikacji Miejskiej w Gdańsku. W skład dostawy wchodzi 9 autobusów przegubowych, 9 Citaro 12-metrowych oraz 2 modele Citaro K. Uroczyste przekazanie kluczy odbyło się w obecności Wiceprezydenta Miasta Gdańska, pana Piotra Grzelaka, Wicerezesa ZKM Gdańsk, pana Macieja Lisickiego. Ze strony EvoBus Polska udział wzięli: pan Antonio Cavotta - Prezes Zarządu EvoBus Polska oraz Dyrektor Działu Sprzedaży Autobusów Miejskich i Zamówień Publicznych, pan Adam Kempiński.

Całkowicie niskopodłogowe pojazdy posiadają najnowocześniejszą elektronikę B2E (moduł rekuperacyjny odzyskujący energię hamowania), pełną klimatyzację przestrzeni pasażerskiej oraz klimatyzację kabiny kierowcy. Ponadto autobusy wyposażone są w kamery wewnątrz jak i na zewnątrz pojazdów. Dla kierowcy zapewnione są takie udogodnienia jak możliwość monitorowania stanu ciśnienia w oponach czy lodówka w kabinie.

Mercedes-Benz Citaro jest absolutnym liderem pod względem sprzedaży autobusów miejskich w Europie. Model Citaro został oddany do rąk klientów już w ponad 50.000 egzemplarzy. Aspekt ekologiczny jest obok bezpieczeństwa, komfortu i ekonomiczności priorytetem w produktach marki Mercedes-Benz.

Antonio Cavotta, prezes zarządu EvoBus Polska: - Model Citaro to nasz produkt flagowy. Doskonale sprawdzi się w takim mieście jak Gdańsk, które praganie zaoferować swoim mieszkańcom transport miejski z tzw „najwyższej półki”. To doskonała wizytówka miasta również dla licznych turystów z całego świata odwiedzających miasto przez cały rok. Serdecznie gratulujemy.

Autobusy Mercedes-Benz są już użytkowane przez ZKM w Gdańsku od 22 lat. ZKM posiada w swojej flocie 243 autobusy, z tego aż prawie 45 % stanowią autobusy Mercedes-Benz.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL