Świąteczne marzenie chłopca, by zostać kierowcą

Świąteczne marzenie chłopca, by zostać kierowcą

Mobilis oraz Fundacja Mam Marzenie spełniły pragnienie małego chłopca, który chciał zostać kierowcą autobusu.

Na nowej zajezdni Mobilis chory na przepuklinę oponowo-rdzeniową 7-letni Wojtek mógł poznać codzienną pracę kierowcy i przejechać się dwoma nowoczesnymi 9 i 18-metrowymi autobusami. Wielu wrażeń dostarczyło także zwiedzanie Zajezdni Ursus z udziałem mistrza warsztatu Mobilis.

Jedną z pasji 7-letniego Wojtka, podopiecznego Fundacji Mam Marzenie, są duże pojazdy, które przewożą ludzi – zwłaszcza te miejskie, które jeżdżą po Warszawie. Żeby spełnić marzenie Wojtka, ZTM oraz Mobilis zorganizowali spotkanie w zajezdni autobusowej, podczas którego chłopiec mógł na własne oczy przekonać się, jak wygląda codzienna praca kierowców i pracowników zaplecza technicznego.

Chłopca oprowadzali i zapewnili mu przejażdżkę autobusem: p. Katarzyna Ciesielska, Kierowca oraz p. Kamil Wydra, mistrz warsztatu Mobilis.

– Wojtek przejechał się dwoma nowoczesnymi autobusami, 9-metrowym Solarisem i 18-metrowym mercedesem oraz zobaczył całą drogę, którą musi przebyć pojazd po zjeździe do zajezdni. Zobaczył też, że praca Kierowcy to nie tylko prowadzenie autobusu, ale dużo więcej, co należy zrobić przed wejściem do autobusu i po jego opuszczeniu opowiada Kierowca.

Oprócz przejażdżki autobusem, Wojtek zobaczył nową Zajezdnię Ursus Grupy Mobilis, gdzie m.in. mógł przekonać się jak sprawdzana i kontrolowana jest niezwykle istotna skuteczność hamulców autobusu. – W skład obsługi codziennej wlicza się tankowanie autobusu, przejazd przez myjnię, na kanale diagnostycznym kończąc. – tłumaczy p. Kamil, mistrz warsztatu Mobilis.

Na koniec spotkania, dzięki staraniom Fundacji, udało się spełnić jeszcze drugie wielkie marzenie Wojtka – otrzymał od sponsora konsolę wraz z kompletem gier.

– Cieszymy się, że mogliśmy wziąć udział w tym wyjątkowym i pełnym pozytywnych emocji przedsięwzięciu. Wiemy, że wiele osób, w tym dzieci, jest zafascynowanych komunikacja miejską, a my jako Zarząd Transportu Miejskiego, instytucja odpowiadająca za organizację transportu w Stolicy z przyjemnością takie marzenia spełniamymówi Igor Krajnow, Zarząd Transportu Miejskiego.

Fundacja Mam Marzenie ma na celu spełnianie marzeń chorych dzieci cierpiących na choroby zagrażające ich życiu. – 7-letni Wojtuś to jeden z wielu podopiecznych Fundacji, któremu udało się spełnić marzenie jeszcze przed Świętami. To wyjątkowy czas, kiedy udaje nam się spełnić wiele marzeń potrzebujących dzieci, dzięki pomocy wielu firm i instytucji publicznych oraz wolontariuszy.mówi Marta Pawłowska z Fundacji Mam Marzenie.
Na miejscu obecna była najbliższa rodzina chłopca, która nie kryła wzruszenia. – O przejażdżce autobusem nasz syn marzył od dłuższego już czasu. Wojtuś uwielbia duże pojazdy, ale niestety nie może na co dzień nimi podróżować. Ten dzień na pewno na długo pozostanie w naszych sercach – mówi pan Piotr, tata Wojtka.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL