MAN TGE uszyty na miarę

MAN TGE uszyty na miarę

Podczas spotkania producentów zabudów w Monachium firma MAN Truck & Bus zaprezentowała nowy pojazd MAN TGE.

Przedstawiciele ponad 80 firm z całej Europy mieli okazję do wymiany informacji oraz do poszukiwania i opracowania nowych obszarów działalności i modeli biznesowych.

Nowy pojazd MAN TGE już w wersji fabrycznej jest idealnie dostosowany do potrzeb różnych grup użytkowników. Niemniej w wielu branżach indywidualizacja jest jednym z istotnych kryteriów. Dlatego rola producenta zabudów polega przede wszystkim na tym, aby współpraca mogła odbywać się przy pełnym uwzględnieniu indywidualnych potrzeb klientów końcowych. „Wprowadzenie pojazdu MAN TGE jest odpowiedzią na potrzeby na klienta. Dlatego MAN z tą samą konsekwencją chce jeszcze zrobić ostatni krok w tym kierunku i razem z wybranymi producentami zabudów stworzyć z modelu TGE prawdziwy "szwajcarski scyzoryk“, w pełni uwzględniający specyfikę użytkownika.“ powiedział Roy Tietze, kierownik pionu współpracy z producentami zabudów w MAN Truck & Bus.

Trudno sobie wyobrazić bardziej zróżnicowaną bazę do zabudowy lub wykończenia pojazdów. Przy zamawianiu nowego MAN TGE można bowiem wybierać między dwoma dostępnymi rozstawami kół, trzema wysokościami dachu i trzema długościami pojazdów. Dostępny jest na przykład klasyczny furgon z dachem normalnym, wysokim lub super wysokim. Ofertę zamykają podwozia z kabinami pojedynczymi lub podwójnymi przystosowane do różnych przebudów. Te ostatnie zalecane są w szczególności pod zabudowę chłodni.

- MAN znany jest z systematycznego poszukiwania we współpracy z nami, producentami zabudów, nowych rozwiązań dla klientów końcowych. Bardzo istotny dla naszych klientów jest na przykład szybki i kompetentny serwis, gdyż działają oni w sektorze, w którym transport musi odbywać się w określonej temperaturze i zapewniać ciągłość łańcucha chłodzącego. Ponieważ MAN przejmuje także serwis naszych zabudów – w razie potrzeby dostępny także przez całą dobę – model MAN TGE jest dla naszych klientów doskonałym rozwiązaniem - mówi Joachim Kress, członek zarządu spółki Kress Fahrzeugbau GmbH.

Podobną opinię wyraża Bernd Mundhenk, członek zarządu odpowiedzialny za sprzedaż w spółce Junge Fahrzeugbau GmbH: - Samochody o dopuszczalnej masie całkowitej wynoszącej 3,5 ton są eksploatowane w bardzo rygorystycznym czasowo rytmie, na powtarzanych codziennie trasach. Dlatego też takie pojazdy mogą być oddane do przeglądu tylko wtedy, gdy pozwala na to harmonogram ich użytkowania. Z reguły są to godziny po zakończeniu pracy w biurze.

Zamówienia na nowego pojazdu MAN TGE można będzie skłądać już marcu przyszłego roku. Uruchomienie produkcji planowane jest na kwiecień 2017. Pierwsze modele zobaczymy w salonach na jesień. Wprowadzenie na rynek w Niemczech, Austrii i Szwajcarii oraz w Holandii odbędzie się dwa miesiące później. 

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL