Volvo wprowadza największy autobus na świecie

Volvo wprowadza największy autobus na świecie

Volvo zaprezentowało największe na świecie podwozie autobusowe na wystawie FetransRio w Rio de Janeiro w Brazylii.

Volvo jest wiodącym dostawcą autobusów, jeśli chodzi o systemy transportu z wysoką zdolnością przewozową pasażerów – Bus Rapid Transit (BRT). Nowy autobus Gran Artic 300 z dwuprzegubowym podwoziem ma 30 metrów i może przewieźć do 300 pasażerów.

- Jesteśmy liderami, jeśli chodzi o pojazdy dla systemów transportu z wysoką zdolnością przewozową Bus Rapid Transit i teraz wprowadzamy największe na świecie podwozie autobusu. Pojazd ten zapewni efektywniejszy system transportu, oferując wyższą jakość dla pasażerów oraz lepszą wydajność kosztową dla przewoźnikówmówi Fabiano Todeschini, dyrektor Volvo Bus w Ameryce Łacińskiej.

Nowy autobus Gran Artic 300 został stworzony w Brazylii specjalnie dla systemów BRT – systemów transportu z wysokim zapotrzebowaniem, w których autobusy kursują na wyznaczonych pasach. Autobus będzie w stanie przewieźć 30 pasażerów więcej niż poprzedni model. Jeden autobus dwuprzegubowy zastąpi trzy standardowe autobusy.

Na wystawie FetransRio, Volvo zaprezentowało także nowy pojazd Super Artic 210 o 22-metrowym podwoziu przegubowym. Posiada nie tylko wysoką zdolność przewożenia (210 pasażerów), ale także wyposażony jest w pięć par drzwi. Dodatkowe drzwi ułatwiają wsiadanie i wysiadanie oraz umożliwiają lepsze rozmieszczenie pasażerów w środku autobusu. Pojazd zbudowany jest jedynie na trzech osiach.

Autobusy z wysoką zdolnością przewozową redukują liczbę pojazdów kursujących po trasach autobusowych, co prowadzi do podwyższenia średniej szybkości systemu, a także do redukcji emisji zanieczyszczeń.

Volvo, uważany za lidera na rynku, jest pionierem jeśli chodzi o rozwój pojazdów dla systemów BRT. Firma dostarczyła ponad 4.000 autobusów dla systemów BRT w takich miastach jak: Kurytyba, Bogota, Gwatemala, Meksyk, Santiago de Chile i San Salvador.

- Czujemy się dumni, mogąc powiedzieć, że największy autobus na świecie został stworzony przez Volvo i to w Brazylii.- mówi Idam Stival, Koordynator Sprzedaży ds. Inżynierii, Volvo Bus w Ameryce Łacińskiej.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL