Goodyear na Dakar

Goodyear na Dakar

Zespół De Rooy ponownie wybrał opony ciężarowe Goodyear

Zwycięzca w klasie ciężarówek w ostatniej edycji Rajdu Dakar, kolejny raz będzie walczył o najwyższe miejsce na podium w najtrudniejszym wyścigu świata na standardowych oponach terenowych Goodyear Offroad ORD.

Gerard De Rooy i jego zespół wybrali opony ciężarowe Goodyear Offroad ORD dla czterech wystawionych do wyścigu ciężarówek oraz Goodyear Omnitrac do zastosowań mieszanych dla samochodów serwisowych. Zespół chce powtórzyć ubiegłoroczny sukces przy dalszym wsparciu swojego wieloletniego partnera - wiodącego producenta ogumienia, który zapewnia testy opon i usługi wspierające.

Cztery ciężarówki wyścigowe będą konkurować na standardowych oponach terenowych Goodyear Offroad ORD w rozmiarze 375/90R22.5. Na takim samym ogumieniu pojadą ciężarówki szybkiego wsparcia technicznego, a pozostałe pojazdy serwisowe będą wyposażone w opony ciężarowe Goodyear 315/80R22.5 Omnitrac MSS II i Omnitrac MSD II, montowane odpowiednio na osi kierowanej i napędowej.

- Opony terenowe Goodyear Offroad ORD 375/90R22.5 sprawdziły się fantastycznie i w sposób kluczowy przyczyniły się do naszego zwycięstwa w ostatniej edycji Dakaru. Otrzymaliśmy ogromne wsparcie techniczne od inżynierów Goodyeara, dlatego ponownie wybraliśmy tę markę na naszego partnera oponiarskiego w bez wątpienia najtrudniejszej próbie dla opon ciężarowych na całym świecie. Jesteśmy przekonani, że dalsza współpraca zapewni nam trakcję i niezawodność niezbędne do osiągnięcia kolejnego zwycięstwa w nadchodzącym roku - powiedział Gerard De Rooy.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL