Kolejne ekologiczne terminale DB Schenker

Kolejne ekologiczne terminale DB Schenker

DB Schenker przeprowadza swoje terminale, lokując je z dala od centrów miast.

W listopadzie 2016 r. ruszyły dwa nowe, przyjazne środowisku obiekty – pod Olsztynem i Zieloną Górą.

Nowoczesne i ergonomiczne terminale zlokalizowane w pobliżu dróg ekspresowych i autostrad stanową ważny element w krajowej i europejskiej sieci dystrybucyjnej DB Schenker. Wpływają na jakość i efektywność operacji logistycznych oraz bezpieczeństwo towarów klientów.

Nowe centra logistyczne DB Schenker odpowiadają na kluczowe wyzwania w dzisiejszym biznesie do jakich należy wzrost efektywności procesów, przy zachowaniu wysokich standardów bezpieczeństwa ludzi i przesyłek. Zmiana lokalizacji terminali z centrów miast na ich obrzeża wynika z biznesowej strategii zrównoważonego rozwoju DB Schenker w zakresie celów ekonomicznych ale też społecznych i środowiskowych. Przeniesienie obiektów pod miasto wpłynie na zmniejszenie poziomu zanieczyszczenia powietrza w miastach, zmniejszy natężenie ruchu i obniży poziom hałasu.

- Działamy zgodnie ze strategią zrównoważonego rozwoju. Dbając o jakość rozwiązań oferowanych klientom, ciągle doskonalimy nasze procesy, koncentrujemy się na jeszcze lepszym, ekologicznym wykorzystaniu zasobów. Stanowi to kluczowy element kultury Lean, którą budujemy w naszej firmie.mówi Janusz Górski, CEO DB Schenker North & East Europe.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL