×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 50.
Logistyczny rozwój

Logistyczny rozwój

Seifert planuje dwucyfrowy wzrost

Firma Seifert Logistics, zatrudniająca dziś 1400 pracowników w 37 oddziałach mogła w tym roku poszczycić się wysoką dynamiką wzrostu. Przedstawiciele zakładają, że przedsiębiorstwo zakończy rok 2016 ponadprzeciętnym wzrostem obrotów. W przyszłym roku firma planuje dalszy dwucyfrowy rozwój.

Seifert odnotował wzrost szczególnie w obszarze logistyki kontraktowej, logistyki dla motoryzacji oraz branży medycznej. Sukces wynika w dużej mierze z tzw. projektów sztandarowych. Zalicza się do nich projekt posprzedażowy u producenta samochodów sportowych, zaopatrzenie produkcji u producenta samochodów klasy premium, powiększenie o 18 000 miejsc paletowych magazynu części zamiennych na południowy-zachód od Ulm oraz zaopatrzenie produkcji wraz z sekwencjonowaniem u jednego z OEM w zakładzie w Rastatt. Pomyślnie przebiegające interesy i pozytywne prognozy pozwoliły również na powiększenie załogi o 40 procent.

Seifert Logistics to dynamiczna firma, która w przyszłym roku zamierza jeszcze bardziej zintensyfikować swoje działania. - Poprzez wprowadzone zmiany organizacji zbudowaliśmy fundament do dalszego, planowanego wzrostu w roku 2017podkreśla Harald Seifert, Prezes grupy Seifert.

Gdy Harald Seifert ponad 30 lat temu dobierał kolory do Coporate Identity firmy, wybór padł na niebieski, biały i czerwony obramowane szlachetną szarością. Barwy te doskonale symbolizują fachowość, solidność i dynamikę, cechy które od lat są wizytówką operatora logistycznego z Ulm.

Przeczytaj też:
Magazyn - dlaczego wybrać platformę towarową i jak przyspiesza ona pracę magazynu Nowoczesny magazyn XXI wieku to magazyn wykorzystujący maksymalnie możliwości przestrzenne obiektu, w jakim jest zlokalizowany. O ile przestrzeni poziomej nie jest trudno zapełnić regałami magazynowymi, to przestrzeń w pionie bywa wyzwaniem. Transport towarów na wysokość wymaga odpowiedniego sprzętu, do którego zalicza się również platforma towarowa.
Danone przedłuża współpracę z Kuehne+Nagel Danone Sp. z o.o. przedłuża współpracę z Kuehne+Nagel w Polsce o kolejne siedem lat.  
Telematyka w ciężarówce. Kierowco, co wie o tobie twój szef? Narzędzia telematyczne pozwalają obecnie zebrać mnóstwo danych dotyczących każdego przejazdu samochodu ciężarowego.  
myCEVA - cały proces logistyczny online CEVA Logistics, wiodący globalny operator logistyczny, przyspieszył proces transformacji cyfrowej i uruchamia myCEVA, nową platformę transakcyjną, umożliwiającą nadawcom przesyłek zarządzanie online całym procesem transportowym.  
Rusza program FM Open Lab dla młodych przedsiębiorców - logistyków FM Logistic CE, wiodący operator logistyczny działający w Polsce, Czechach, Słowacji i Węgrzech, uruchamia program dedykowany start-upom. Inicjatywa nosi nazwę FM Open Lab i jest skierowana do przedsiębiorców, którzy chcieliby rozwijać swój produkt lub usługę w rzeczywistych warunkach biznesowych.  
Sztuczna inteligencja w logistyce drogowej? To już działa Kuehne + Nagel uruchomiło w Singapurze platformę cyfrową eTrucknow, wykorzystującą technologię sztucznej inteligencji.  
Kierowca jak fotograf. Raben wprowadza bezdotykową obsługę dokumentów przewozowych Usługa PCD dostępna jest od 4 maja.  
Jak wzorowo radzić sobie z pandemią koronawirusa w logistyce. GEFCO Polska wprowadza zaostrzone procedury ochrony GEFCO Polska wprowadziła szereg zmian dla zapewnienia bezpieczeństwa zdrowia pracowników i partnerów oraz zachowania ciągłości realizowania zleceń.  
Branża magazynowa wobec kryzysu epidemii. Rokowania są pozytywne W przeciwieństwie do branży automotive rynek magazynowy nadal się rozwija.