VW dla WOŚP

VW dla WOŚP

Volkswagen wspiera Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy i z jej pomocą szkoli swoich pracowników w resuscytacji krążeniowo-oddechowej.

Na potrzeby ratowników WOŚP Volkswagen udostępnił 4 samochody – Golfa, Tiguana, Multivana i Caravelle. Współpraca Volkswagena i Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy rozpoczęła się od próby ustanowienia Rekordu Guinnessa w resuscytacji krążeniowo-oddechowej. W ramach Programu Edukacyjnego "Ratujemy i Uczymy Ratować" ratownicy WOŚP przeszkolili już ponad 2,5 miliona dzieci z ponad 12 tysięcy szkół.

Rozpoczęta przed zaledwie trzema tygodniami współpraca Volkswagena i WOŚP już przynosi efekty. W tym czasie, jako jedni z pierwszych, przeszkolenie w udzielaniu pierwszej pomocy i w resuscytacji krążeniowo-oddechowej przeszli pracownicy marki z centrali Volkswagen Group Polska. W przyszłym roku Volkswagen będzie angażował się w akcje, których celem jest poszerzanie wiedzy o udzielaniu pierwszej pomocy.

Wraz z rozpoczęciem współpracy Volkswagena i Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy do instruktorów zaangażowanych nie tylko w Program Edukacyjny "Ratujemy i Uczymy Ratować" trafiły 4 nowe Volkswageny, wszystkie wyposażone w przekładnię DSG:150-konny Golf Variant,190-konny Tiguan 4Motion,204-konny Multivan oraz 204-konny Caravelle.

- Nasi instruktorzy jeżdżą po Polsce non stop i muszą mieć pewność, że dotrą w każde miejsce. Byli już w ponad 90% szkół podstawowych na terenie kraju i uświadamiali nauczycieli jak ważna jest umiejętność udzielenia pierwszej pomocy. Z tą wiedzą dotarliśmy do ponad 2,5 miliona dzieci, z których część licznie przybyła do Warszawy, aby wziąć czynny udział w próbie ustanowienia Rekordu Guinnessa. Bardzo się cieszę, że do kolejnych dzieciaków dojedziemy bez problemu kolorowymi Volkswagenami, które będą rozpoznawalne w całej Polsce – powiedział Jurek Owsiak, Prezes Zarządu WOŚP.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL