Mobil Delvac Strong Traker

Mobil Delvac Strong Traker

Kurdecha ponownie najsilniejszy

Turniej Mobil Delvac Strong Traker w Bydgoszczy wygrał Alex Kurdecha. Aktualny Mistrz Polski w kategorii Senior Right 110+ od roku jest niepokonany, bo zwyciężył również wcześniejsze zawody na targach Inter Cars w Warszawie i Motor Show Truck w Poznaniu. Pomimo planowanego na koniec października XVII Pucharu Polski w Armwrestlingu, do Bydgoszczy przyjechało wielu znanych zawodników. Wysoki poziom sportowy i ciekawa oprawa zawodów po raz kolejny potwierdziły, że Mobil Delvac Strong Traker zasługuje na miano najbardziej prestiżowego turnieju w siłowaniu się na rękę dla kierowców ciężarówek.

Zawody w Bydgoszczy odbywały się podczas targów motoryzacyjnych GORDON. Uczestnicy startowali w kategorii Open, a dodatkowo najlepsza osoba z uprawnieniami do prowadzenia ciężarówek otrzymała tytuł Strong Trakera. W praktyce oba puchary – za zwycięstwo w klasyfikacji generalnej i klasyfikacji dla trakerów – trafiły do Alexa Kurdechy. Na drugim miejscu podium stanął Daniel Słomka, który od ostatnich zawodów zrobił olbrzymie postępy, co przełożyło się na wygrane w wielu walkach. Runda finałowa turnieju Mobil Delvac Strong Traker tradycyjnie miała formę walk bezpośrednich przy profesjonalnym stole, pod okiem sędziów, którzy szczegółowo tłumaczyli zasady rywalizacji. A mieli komu, bo finały w Bydgoszczy zgromadziły sporą widownię zainteresowaną tą dyscypliną.

Awans do finału turnieju Mobil Delvac Strong Traker gwarantowała wysoka liczba punktów zdobyta w dwóch próbach siłowych. Uginanie sztangą łamaną i wyciskanie zza głowy sztangi prostej wymagały od trakerów sporej krzepy, bo ciężary ważyły 90 funtów (około 40kg), a zawodnik miał 90 sekund na wykonanie jak największej liczby powtórzeń. W tej fazie turnieju najlepszym okazał się Waldemar Neryng, który łącznie wykonał 133 powtórzenia, a w finałach uplasował się na 3. miejscu podium.

Turnieje z cyklu Mobil Delvac Strong Traker są organizowane od 2010 roku. W kolejnych edycjach uczestniczyło już kilka tysięcy kierowców ciężarówek, a dzięki stale rosnącej popularności impreza zyskała miano najbardziej prestiżowych zawodów armwrestlingowych dla trakerów. W finałach praktycznie zawsze widać twarze ze ścisłej, krajowej czołówki tej dyscypliny sportu. Najbardziej utytułowanym zawodnikiem Mobil Delvac Strong Traker jest Marcin Dudek, który zaczynał jako amator, a obecnie posiada tytuł Mistrza Polski.

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL

Wyszukiwarka

Informacje