Volvo Polska zdobywcą medali

Volvo Polska zdobywcą medali

Firma Volvo Polska została laureatem dwóch nagród przyznawanych przez Targi Kielce.

Pierwsza nagroda – medal w kategorii Autobusy – za elektryczno-hybrydowy autobus Volvo 7900 Electric Hybrid oraz druga za nowatorski sposób aranżacji stoiska w kategorii stoiska duże.

W październiku br. firma Volvo Polska uczestniczyła w roli wystawcy w Międzynarodowych Targach Transportu Zbiorowego  Transexpo w Kielcach, uznawanych za najważniejsze wydarzenie dla branży transportu zbiorowego w Polsce. Na targach były  prezentowane m.in. pojazdy miejskiego transportu publicznego oraz autobusy turystyczne. Volvo zaprezentowało swoje dwa pojazdy – miejski autobus elektryczno-hybrydowy Volvo 7900 Electric oraz autobus turystyczny Volvo 9700.

Targi Kielce już po raz trzynasty przyznały wyróżnienia i medale dla produktów prezentowanych na Transexpo. W tym roku komisja  konkursowa spośród 32 zgłoszeń przyznała 9 wyróżnień i 7 medali w kategoriach: autobusy, części i wyposażenie autobusów,  systemy obsługi pasażerów, systemy pobierania opłat i inne. Nagrodzono również najlepsze aranżacje stoisk targowych,  przyznając wyróżnienia i medale w dwóch kategoriach: stoiska małe i średnie oraz stoiska duże.

Firma Volvo Polska otrzymała medal w kategorii Autobusy – za miejski autobus elektryczno-hybrydowy Volvo 7900 Electric Hybrid  oraz medal za kompleksową prezentację firmy i nowatorski sposób aranżacji stoiska w kategorii stoiska duże.  Nagrodzona medalem elektryczna hybryda Volvo 7900 Electric Hybrid to miejski autobus, który wykorzystuje energię elektryczną  nawet na 70% trasy, ma o 60% niższe zużycie energii i redukuje emisję CO₂ o 75% w porównaniu z konwencjonalnym autobusem z  silnikiem diesla, dostarczając wymierne korzyści dla środowiska. Pojazd jest częścią kompletnej oferty Volvo w zakresie  zelektryfikowanego transportu autobusowego, obejmującej również hybrydę Volvo 7900 Hybrid (także w wersji przegubowej) oraz najnowszy model – autobus w pełni elektryczny Volvo 7900 Electric.

Zelektryfikowane autobusy Volvo są produkowane w fabryce we Wrocławiu i cieszą się dużym zainteresowaniem ze strony wielu  miast, zarówno w Europie jak i w innych częściach świata. Do tej pory Volvo Buses na całym świecie sprzedało ponad 2700  zelektryfikowanych pojazdów.

W Polsce zelektryfikowane autobusy Volvo jeżdżą w Tarnowskich Górach, we Wrocławiu oraz w Inowrocławiu, a także w ramach  dwuletnich testów w Warszawie. We wrześniu br. Volvo podpisało umowę z Przedsiębiorstwem Komunikacji Miejskiej w Sosnowcu na  dostawę 35 miejskich autobusów hybrydowych marki Volvo.

Przeczytaj też:
Po 15 latach kupili ponownie nowe Volvo FH (video)

27 ciężarówek Volvo FH dla holenderskiego przewoźnika.

Szwedzkie Volvo ustala 778 mln USD na koszty emisji

Volvo Trucks przeznacza ogromną sumę pieniędzy na wymianę wadliwych układów

Nowy prezes Volvo Trucks - Claes'a Nilsson'a zastąpi Roger Alm

Roger Alm obejmie nowe stanowisko 1 stycznia 2019 roku.

Volvo Trucks z nowymi silnikami do modeli ciężarówek FH FM i FMX

Volvo Trucks zaprezentowało zmodernizowane silniki wysokoprężne D11 i D13 do samochodów ciężarowych Volvo FH, FM i FMX.

Ile za wysoka ile za szeroka? Jakie mają być wymiary zestawu ciężarowego?

Zwykle bywa jednak tak, że policja, gdy zatrzyma ciężarówkę do kontroli, potrafi coś znaleźć. W tych dwóch przypadkach nie chodziło o wiele.

25 elektrycznych ciężarówek Volvo będzie dostępnych w wynajmie

Niemiecka firma zajmująca się wynajmem pojazdów użytkowych będzie oferować swoim klientom 25 w pełni elektrycznych pojazdów Volvo FL Electric.

Pierwsze nowe Volvo FM LNG trafiły do polskiej firmy

Firma Bisek Asfalt zakupiła dwie nowe ciężarówki Volvo FM zasilane gazem ziemnym LNG. jest zapowiedź poszerzenia floty o więcej tego typu samochodów.

Złote Volvo FH zamówiła jedna z firm transportowych

Z okazji 50 lecia działalności firma zafundowała sobie wyjątkowy prezent - złote Volvo FH.

6 autonomicznych ciężarówek Volvo rozpocznie pracę w kopalni

Autonomiczne ciężarówki Volvo FH będą pracować w kopalni odkrywkowej przy transporcie wapienia.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL