Volvo Polska zdobywcą medali

Volvo Polska zdobywcą medali

Firma Volvo Polska została laureatem dwóch nagród przyznawanych przez Targi Kielce.

Pierwsza nagroda – medal w kategorii Autobusy – za elektryczno-hybrydowy autobus Volvo 7900 Electric Hybrid oraz druga za nowatorski sposób aranżacji stoiska w kategorii stoiska duże.

W październiku br. firma Volvo Polska uczestniczyła w roli wystawcy w Międzynarodowych Targach Transportu Zbiorowego  Transexpo w Kielcach, uznawanych za najważniejsze wydarzenie dla branży transportu zbiorowego w Polsce. Na targach były  prezentowane m.in. pojazdy miejskiego transportu publicznego oraz autobusy turystyczne. Volvo zaprezentowało swoje dwa pojazdy – miejski autobus elektryczno-hybrydowy Volvo 7900 Electric oraz autobus turystyczny Volvo 9700.

Targi Kielce już po raz trzynasty przyznały wyróżnienia i medale dla produktów prezentowanych na Transexpo. W tym roku komisja  konkursowa spośród 32 zgłoszeń przyznała 9 wyróżnień i 7 medali w kategoriach: autobusy, części i wyposażenie autobusów,  systemy obsługi pasażerów, systemy pobierania opłat i inne. Nagrodzono również najlepsze aranżacje stoisk targowych,  przyznając wyróżnienia i medale w dwóch kategoriach: stoiska małe i średnie oraz stoiska duże.

Firma Volvo Polska otrzymała medal w kategorii Autobusy – za miejski autobus elektryczno-hybrydowy Volvo 7900 Electric Hybrid  oraz medal za kompleksową prezentację firmy i nowatorski sposób aranżacji stoiska w kategorii stoiska duże.  Nagrodzona medalem elektryczna hybryda Volvo 7900 Electric Hybrid to miejski autobus, który wykorzystuje energię elektryczną  nawet na 70% trasy, ma o 60% niższe zużycie energii i redukuje emisję CO₂ o 75% w porównaniu z konwencjonalnym autobusem z  silnikiem diesla, dostarczając wymierne korzyści dla środowiska. Pojazd jest częścią kompletnej oferty Volvo w zakresie  zelektryfikowanego transportu autobusowego, obejmującej również hybrydę Volvo 7900 Hybrid (także w wersji przegubowej) oraz najnowszy model – autobus w pełni elektryczny Volvo 7900 Electric.

Zelektryfikowane autobusy Volvo są produkowane w fabryce we Wrocławiu i cieszą się dużym zainteresowaniem ze strony wielu  miast, zarówno w Europie jak i w innych częściach świata. Do tej pory Volvo Buses na całym świecie sprzedało ponad 2700  zelektryfikowanych pojazdów.

W Polsce zelektryfikowane autobusy Volvo jeżdżą w Tarnowskich Górach, we Wrocławiu oraz w Inowrocławiu, a także w ramach  dwuletnich testów w Warszawie. We wrześniu br. Volvo podpisało umowę z Przedsiębiorstwem Komunikacji Miejskiej w Sosnowcu na  dostawę 35 miejskich autobusów hybrydowych marki Volvo.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL