Opony dobrze przygotowane na zimę

Opony dobrze przygotowane na zimę

Continental rekomenduje montaż opon zimowych na wszystkie osie pojazdów.

W wielu krajach Europy w okresie zimowym montaż opon oznaczonych symbolem M+S (błoto i śnieg) jest prawnie wymagany tylko na oś napędową. Continental, w celu podniesienia bezpieczeństwa jazdy, zaleca by w opony zimowe wyposażyć wszystkie osie pojazdu. Opony zimowe Continental nie tylko znacznie przewyższają założenia homologacji M+S, ale także spełniają wszystkie normy symbolu płatka śniegu na tle gór (3PMSF). Przeprowadzone przez Continental testy porównawcze trakcji na tle standardowych opon wykazały, że w przypadku montażu zimowych opon Continental na wszystkich osiach, droga hamowania na śniegu przy prędkości 50 km/h skróci się o prawie 10 metrów.

Oferta Continental do pojazdów użytkowych obejmuje opony dedykowane na każdą oś, które wyróżniają się wysokim poziomem trakcji nawet na mokrej i zaśnieżonej lub oblodzonej nawierzchni. Potwierdzają to także klienci flotowi Continental.

- Nasza firma transportuje gazy specjalne na terytorium Szwecji i Norwegii. Ze względu na bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego oraz naszych kierowców, potrzebujemy najlepszych opon dostępnych na rynku. Opony zimowe Continental zapewniają stabilność i przyczepność na śniegu oraz lodzie, dzięki czemu nasi kierowcy mogą bezpiecznie pokonać każdą trasępowiedział Jonny, jeden ze specjalistów ds. opon w międzynarodowej firmie transportowej BÖRJE JÖNSSON ÅKERI AB z siedzibą w Helsingborgu w Szwecji.

 

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL