Nowe opony dla wozideł sztywnoramowych

Nowe opony dla wozideł sztywnoramowych

Linia Goodyear RM-4B+ została stworzona z myślą o pracy w trudnych warunkach.

Goodyear wzbogaca swoje portfolio w segmencie ogumienia Off The Road (OTR) w Europie, na Bliskim Wschodzie i Afryce. Po udanym debiucie w Stanach Zjednoczonych, nowa linia opon RM-4B+ przeznaczona dla wozideł sztywnoramowych jest już również dostępna dla klientów w regionie EMEA. W jej skład wchodzi pięć rozmiarów, w tym 63-calowa wersja prezentowana niedawno na targach MINExpo w Las Vegas, dla pojazdów pracujących w trudnych warunkach, w tym na podłożu skalnym i kruszywie, jak również na nawierzchniach utwardzonych.

Nową linię Goodyear RM-4B+ wyróżnia głębokość bieżnika na poziomie 170 i zoptymalizowana sztywność stref bieżnika, co zapewnia doskonałe parametry zużycia. Innowacyjna mieszanka gumowa CycleMax mniej nagrzewa się podczas pracy, a dodatkową odporność na temperaturę zapewniają lamele klocków bieżnika. Kolejnym elementem zwiększającym wytrzymałość na działanie promieni słonecznych jest kanał w centralnej części bieżnika, który pozytywnie wpływa również na przyczepność boczną. Pozostałe właściwości bieżnika to wzajemnie blokujące się lamele, zapewniające dużą stabilność i ustawione ukośnie rowki w centralnej części bieżnika, przekładające się na przyczepność wzdłużną i poprzeczną. Szczególnie istotne dla trudnych warunków roboczych są pogrubione ściany boczne, które zapewniają doskonałą ochronę przed tarciem i uszkodzeniami mechanicznymi.

- Nowe opony RM-4B+ OTR wyposażono w najnowsze technologie w zakresie materiałów, wzornictwa, konstrukcji i produkcji. Dzięki temu zapewniają wysokie osiągi we wszystkich obszarach, co przekłada się na długą żywotność, a tym samym niższy koszt w przeliczeniu na godzinę pracy - powiedział Octavian Velcan, dyrektor zarządzający działem opon OTR Goodyear w regionie EMEA.

Przeczytaj też:
OMNITRAC - Goodyear wprowadza zupełnie nową linię opon do samochodów ciężarowych

Dodatkową korzyścią dla przewoźnika jest podwójna gwarancja.

TruckForce - kilka uwag o ciężarowych oponach

Eksperci szacują, że prawie 84 proc. ładunków jest dostarczanych tylko drogą lądową. To szansa na rozwój dla ponad 130 000 firm transportowych, które działają na polskim rynku.

TPMS Telematics - ochrona opon ciężarówek

Firma Drabpol wprowadziła na rynek swoje własne rozwiązanie - TPMS_TELEMATICS – integrujące system monitorowania ciśnienia i temperatury opon z systemami telematycznymi.

Dwa nowe produkty do portfolio

Opony wytwarzane  przez największego producenta opon i wyrobów z gumy na świecie

50 urodziny

Olsztyńska fabryka opon świętuje

Goodyear i Ewals kontynuują współpracę
Wiodąca firma branży logistycznej wybrała opony Goodyear w ramach usługi FleetFirst  Opony do mega naczep

Nowość w gamie Semperit Runner Goodyear wprowadza mobilną aplikację eCasing

Wydajniejsze bieżnikowanie dzięki nowej, telefonicznej aplikacji dla wszystkich uczestników procesu Jak oszczędzać, kupując opony premium

Doświadczenia firm transportowych dowodzą, że zakup opon segmentu premium w dłuższej perspektywie może być tańszy i bezpieczniejszy. Jak to możliwe?

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL