Nowe opony dla wozideł sztywnoramowych

Nowe opony dla wozideł sztywnoramowych

Linia Goodyear RM-4B+ została stworzona z myślą o pracy w trudnych warunkach.

Goodyear wzbogaca swoje portfolio w segmencie ogumienia Off The Road (OTR) w Europie, na Bliskim Wschodzie i Afryce. Po udanym debiucie w Stanach Zjednoczonych, nowa linia opon RM-4B+ przeznaczona dla wozideł sztywnoramowych jest już również dostępna dla klientów w regionie EMEA. W jej skład wchodzi pięć rozmiarów, w tym 63-calowa wersja prezentowana niedawno na targach MINExpo w Las Vegas, dla pojazdów pracujących w trudnych warunkach, w tym na podłożu skalnym i kruszywie, jak również na nawierzchniach utwardzonych.

Nową linię Goodyear RM-4B+ wyróżnia głębokość bieżnika na poziomie 170 i zoptymalizowana sztywność stref bieżnika, co zapewnia doskonałe parametry zużycia. Innowacyjna mieszanka gumowa CycleMax mniej nagrzewa się podczas pracy, a dodatkową odporność na temperaturę zapewniają lamele klocków bieżnika. Kolejnym elementem zwiększającym wytrzymałość na działanie promieni słonecznych jest kanał w centralnej części bieżnika, który pozytywnie wpływa również na przyczepność boczną. Pozostałe właściwości bieżnika to wzajemnie blokujące się lamele, zapewniające dużą stabilność i ustawione ukośnie rowki w centralnej części bieżnika, przekładające się na przyczepność wzdłużną i poprzeczną. Szczególnie istotne dla trudnych warunków roboczych są pogrubione ściany boczne, które zapewniają doskonałą ochronę przed tarciem i uszkodzeniami mechanicznymi.

- Nowe opony RM-4B+ OTR wyposażono w najnowsze technologie w zakresie materiałów, wzornictwa, konstrukcji i produkcji. Dzięki temu zapewniają wysokie osiągi we wszystkich obszarach, co przekłada się na długą żywotność, a tym samym niższy koszt w przeliczeniu na godzinę pracy - powiedział Octavian Velcan, dyrektor zarządzający działem opon OTR Goodyear w regionie EMEA.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL