Bezpieczny parking dla ciężarówek

Bezpieczny parking dla ciężarówek

Rezerwacja miejsca parkingowego z wyprzedzeniem on-line

Jednym z największych wyzwań z jakim muszą sobie radzić kierowcy samochodów ciężarowych jest znalezienie bezpiecznego miejsca parkingowego na noc. Naprzeciw tym potrzebom wychodzi Bosch i wprowadza pilotażową usługę – Secure Truck Parking, czyli bezpieczny parking dla ciężarówek. Kierowcy mogą z wyprzedzeniem rezerwować miejsca parkingowego on-line. System będzie obejmował nie tylko ogólnodostępne parkingi, ale także parkingi zakładowe, które znajdują się w pobliżu autostrad. Dzięki temu kierowcy będą mogli łatwiej zaplanować zarówno trasę przejazdu jak i czas na odpoczynek. Ponadto miejsca parkingowe zostaną objęte monitoringiem Bosch, aby ograniczyć liczbę kradzieży ładunków, a tym samym zwiększyć poziom bezpieczeństwa kierowców.

Pierwsza instalacja pilotażowa Secure Truck Parking już działa w Karlsruhe, przy autostradzie A5, w pobliżu siedziby firmy Bosch. Parking dla pracowników jest udostępniany w nocy. Po fazie testów, usługa Bosch Secure Truck Parking będzie dostępna wiosną 2017 roku. W planach jest przygotowanie 50 bezpiecznych miejsc dla ciężarówek na parkingu Thiersheim w Bawarii.

- Wprowadzamy parkingi do internetu i tworzymy z nich usługodawcę dostępnego w sieci. Operatorzy parkingów mogą w ten sposób oferować w czasie rzeczywistym informacje o dostępnych miejscach powiedział dr Jan-Philipp Weers, kierownik projektu w Bosch Service Solutions. - Secure Truck Parking w połączeniu z techniką zabezpieczeń może znacznie zmniejszyć ryzyko przestępstw. Oferuje on spedytorom kompleksowe rozwiązanie, które ułatwia planowanie trasy, niezawodną ochronę kierowcy i bezpieczeństwo przewożonego ładunku – dodaje Weers.

Platforma rezerwacji on-line dla Bosch Secure Truck Parking jest obsługiwana za pośrednictwem chmury Bosch IoT Cloud. Aby zintegrować liczne systemy barier na parkingach, Bosch IoT Cloud korzysta z rozwiązania SAP Vehicles Network, który jest oparty na platformie SAP HANA Cloud. To umożliwia m.in. rozpoznawanie kamerą tablic rejestracyjnych pojazdów ciężarowych na wjeździe oraz wyjeździe i porównywanie ich z danymi rezerwacji w Bosch IoT Cloud. Bosch i SAP są bliskimi partnerami w dziedzinie rozwoju platformy i infrastruktury IT.

Przeczytaj też:
Nowy parking dla ciężarówek w Porcie Gdańsk

Parking przy ulicy Śnieżnej otwarty dla ciężarówek.

 

Niewłaściwe warunki pracy kierowców a wykroczenia drogowe

Ministerstwo w obronie kierowców ciężarówek.

 

Niemiecki kierowca ciężarówki ratuje psa

Niemiecki kierowca ciężarówki znajduje owczarka niemieckiego na postoju. Lituje się, zabiera go ze sobą i oddaje towarzystwu opieki nad zwierzętami.

Złodziej na parkingu

Podczas gdy kierowca ciężarówki spał w swojej kabinie, przestępca zdemontował przednie reflektory jego ciągnika.

Pijesz na parkingu - policja zabierze ci kluczyki

Co robić w weekend, gdy ustawodawca bezwzględnie nakazuje odbiór weekendowego odpoczynku?

Czy polscy kierowcy zawodowi czują się bezpieczni
Od połowy ubiegłego roku, aż w 6 krajach, w tym 4 europejskich, służby bezpieczeństwa odnotowały zamachy, bezpośrednio powiązane z wykorzystaniem aut ciężarowych. Pierwszy płatny parking dla ciężarówek

Chętnych nie brakuje

Zaciski hamulcowe SBP gwarancją jakości

Układ hamulcowy to najistotniejszy element pojazdu ciężarowego, ponieważ decyduje o bezpieczeństwie kierowcy oraz innych użytkowników ruchu drogowego. Bezpieczna jazda zimą

Przedstawiamy rusztowanie do odśnieżania pojazdów

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL