Scania transportuje parowóz Kolejorza

Scania transportuje parowóz Kolejorza

Dwa pojazdy Scania wykorzystano do przewiezienia historycznego parowozu Lecha Poznań. 

Odnowiona lokomotywa oraz jej tender zostały dostarczone na specjalnie wybudowany peron przed stadionem. Transport odbył się w nocy z 8 na 9 października br.

60-letni parowóz i tender przewieziono na samochodach ciężarowych Scania z bocznicy kolejowej Poznań Górczyn na stadion KKS Lech Poznań przy ul. Bułgarskiej. Cały ładunek ważył w sumie 140 ton i był transportowany na zestawach należących do firmy Universal Transport Polska Sp. z o. o. Do transportu wykorzystano pojazdy Scania R580 8x4/4 z napędem na dwie osie, z silnikami Euro 6.

– Cieszymy się, że mogliśmy wykonać to niecodzienne zlecenie. Ze względu na gabaryty ładunku transport odbywał się w nocy. Dodatkowo, należało zdemontować część infrastruktury drogowej, w tym sygnalizację świetlną i rozpiąć linię trakcyjną komunikacji miejskiej. Wysokość transportowa zestawu wyniosła 5,7 m, a przewożona lokomotywa miała 23 m długości. Realizacja tej wyjątkowej akcji zajęła nam w sumie około 40 minut, jednak jej skala trudności w stosunku do samego czasu trwania transportu jest znacząco większa. To był wielomiesięczny okres przygotowań, konsultacji, ważących decyzji organizacyjnych i technicznych, który został w ostatnich tygodniach przed załadunkiem wielokrotnie zintensyfikowany. Chciałbym podziękować wszystkim naszym partnerom oraz pracowniom Universal Transport Polska za wyjątkowe poświecenie i fachowe zaangażowanie. Tym bardziej, że nasze powiazania z regionem Wielkopolski nie wynikają z samej sympatii do drużyny Lecha. Jesteśmy przede wszystkim poznaniakamikomentuje Pawel Borowski, prezes zarządu Universal Transport Polska Sp. z o.o.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL