FM LOGISTIC sponsorem Click&Truck

FM LOGISTIC sponsorem Click&Truck

Pierwsza platforma B2B to współpraca między producentami i przewoźnikami

We Francji ponad 20% potencjału przewozowego oferowanego przez małe i średnie firmy przewozowe nie jest wykorzystywane. Jednocześnie wiele małych i średnich firm produkcyjnych ma problem ze znalezieniem odpowiedniego partnera do przewozu niewielkich ładunków. To właśnie te przesłanki doprowadziły do utworzenia Click&Truck, pierwszej platformy B2B, łączącej w czasie rzeczywistym potrzeby transportowe producentów z dostępnością przewoźników. Firma FM Logistic, będąca bacznym obserwatorem inicjatyw i trendów w sektorze transportu drogowego udzieliła wsparcia nowo powstałemu start-upowi, stawiającemu sobie za cel ułatwianie współpracy między małymi i średnimi firmami ku obopólnej korzyści.

Małe i średnie przedsiębiorstwa produkcyjne miewają trudności z przewozem niewielkich ilości towarów (od 1 do 10 palet). Generowane w takich sytuacjach koszty są zazwyczaj wyższe niż normalnie. Prawdziwym wyzwaniem jest w dodatku znalezienie niezawodnego, konkurencyjnego usługodawcy, zdolnego do zapewnienia obiegu informacji o potrzebach transportowych w czasie rzeczywistym.

Jeśli chodzi o firmy transportowe, których jest we Francji niemal 40 tys., z czego 90% zatrudnia poniżej 10 pracowników, muszą one na co dzień stawiać czoła problemowi optymalizacji przewożonych ładunków. Aktualnie ponad 20% przejazdów realizowanych przez nie, to tzw. puste przejazdy. To wielkie wyzwanie dla małych przedsiębiorstw, które muszą zapewnić sobie rentowność nie mając dostępu do wystarczająco zróżnicowanego portfela klientów.

Jest na to sposób: Click&Truck, pomysł bazujący na koncepcji uzupełnianiu się korzyści i potrzeb obydwu stron. Jak to działa? Tworzona jest baza danych, w której identyfikowane są potrzeby producentów i dostępne moce przerobowe przewoźników. Dzięki potężnej wyszukiwarce platforma umożliwia kojarzenie w czasie rzeczywistym zapytań i ofert dotyczących usług transportowych.

Platforma Click&Truck znajduje się obecnie w fazie testów pilotażowych, rozpoczętych pod koniec lata 2016 roku i odbywających się w trzech regionach Francji: Hauts de France, Île-de-France i Rhône-Alpes-Auvergne. Pierwsze wnioski z testów zostaną opublikowane jeszcze w październiku. Proces wdrożeniowy powinien się rozpocząć pod koniec bieżącego roku i zakończyć objęciem terenu całego kraju przed końcem roku 2017.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL