BOŚ Bank sfinansuje produkcję autobusów elektrycznych Ursusa

BOŚ Bank sfinansuje produkcję autobusów elektrycznych Ursusa

Spółka zależna BOŚ zawarła z firmą Ursus Bus umowę finansowania w formie leasingu autobusów elektrycznych.

Dotyczy to również prototypu pierwszego seryjnego miejskiego autobusu elektrycznego z ogniwem wodorowym. Pierwszy z nich to elektryczny, bezemisyjny autobus Ursus City Smile CS 12 E, który jeździ aktualnie w Nowym Sączu – na jednym ładowaniu przejedzie 150 km. Natomiast drugi to napędzany wodorem miejski autobus elektryczny Ursus City Smile CS12 EH, który na jednym zbiorniku wodoru będzie mógł przejechać aż 400 km. W materiale podkreślono, że Ursus City Smile CS12 EH jest pierwszym prototypem autobusu wodorowego w Polsce. Z jego rury wydechowej, zamiast toksycznych spalin, wydobywa się jedynie czysta para wodna.

- To, co wyróżnia Bank Ochrony Środowiska, to misja wspierania przedsięwzięć związanych z szeroko pojętą ochroną środowiska. Jako polski bank łączymy biznes i ekologię z korzyścią dla klientów. Chcemy być istotnym podmiotem w systemie finansowania ochrony środowiska, działającym w oparciu o społeczną odpowiedzialność biznesu. Efektywnie wspieramy zrównoważony rozwój polskiej gospodarki i właśnie dlatego ekoprzedsięwzięcia, które realizuje Ursus, wpisują się w misję Banku Ochrony Środowiska – dlatego z zainteresowaniem będziemy wspierać rozwój tego typu projektów powiedział wiceprezes BOŚ Paweł Pitera.

- Ursus Bus stawia na innowacyjność w zakresie e-mobilności. Uważamy, że mamy obecnie unikalną możliwość rozwoju produkcji pojazdów, ponieważ dotychczasowe technologie oparte o silniki spalinowe osiągnęły maksimum możliwości ograniczenia szkodliwego wpływu na otoczenie. Bank Ochrony Środowiska jest naszym naturalnym partnerem i jesteśmy przekonani, że długofalowa współpraca już wkrótce zaowocuje kolejnymi realizacjamidodał wiceprezes Ursus Bus Wojciech Zachorowski.

Ursus specjalizuje się w produkcji i sprzedaży maszyn i urządzeń przeznaczonych dla rolnictwa. W 2011 roku spółka Ursus połączyła siły z innym rodzimym producentem maszyn dla rolnictwa – spółką Pol-Mot Warfama. Władze spółki zadecydowały o przeniesieniu produkcji ciągników do Lublina oraz rozszerzeniu zakresu asortymentowego produkowanych wyrobów.

Źródło: www.pim.pl/4Trucks.pl

Przeczytaj też:
Elektryczny Solaris w nowej odsłonie

Jak informuje spółka Solaris Bus & Coach jeszcze w tym roku pojawi się nowy autobus elektryczny.

Pierwszy elektryczny autonomiczny autobus wyjechał z pasażerami na ulicę (video)

Autobus manewruje bez pomocy kierowcy.

 

Ford opracował dźwięk do pojazdów elektrycznych uznając, że samochody są zbyt ciche

W czasie gdy samochody z silnikami spalinowymi są głośne, pojazdy elektryczne są za ciche i mogą stwarzać niebezpieczeństwo.

Zwiedzanie miasta w elektrycznym piętrowym autokarze

Po Londynie jeździ elektryczny, piętrowy autokar. Jest to pojazd wycieczkowy i służy turystom do zwiedzania miasta.

Elektryczny autokar Flixbus obsłuży regularną linię

Autokar chińskiego producenta BYD od wczoraj obsługuje 110 km trasę pomiędzy frankfurckim portem lotniczym, a dworcem autobusowym w Mannheim.

Ze Stolicy znikną autobusy z silnikiem Diesla

Miejskie Zakłady Autobusowe ogłosiły przetarg nieograniczony na zakup 130 autobusów elektrycznych. Zainteresowane firmy mogą składać oferty do 5 grudnia.

Elektryczny Solaris obsłuży port w Ystad

Trzy lata temu Solaris wyprodukował 8 autobusów dedykowanych do obsługi ruchu pasażerskiego w porcie Pireus w Grecji.

Volvo 7900 - cichy i bezemisyjny autobus miejski

Po raz pierwszy Volvo Buses zaprezentowało swój nowy elektryczny autobus w 12-metrowej wersji do produkcji seryjnej. Polski autobus elektryczny marki Solaris na ulicach Jaworzna

Przedstawiciele Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej w Jaworznie i Solaris Bus & Coach S.A. podpisali dzisiaj umowę obejmującą dostawę dwunastometrowego autobusu elektrycznego.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL