Znamy Master Mechanika branży ciężarowej

Znamy Master Mechanika branży ciężarowej

W walce o ten prestiżowy tytuł brało udział ponad 1000 mechaników z całej Polski.

Krzysztof Romańczyk z Truck Partner Sp. z o.o. z Nowego Sącza został Master Mechanikiem branży ciężarowej.Master Mechanik to program realizowany przez Inter Cars, kierowany do właścicieli i pracowników warsztatów samochodowych. Ma na celu rozwój wiedzy i umiejętności mechaników. 

- Master Mechanik w tym roku jest konkursem wiedzy technicznej z jednej strony, z drugiej zaś – szansą na poznanie kompetencji mechaników i zaplanowanie rozwoju warsztatu przez właściciela. Jest sposobem na to, by budować przewagę konkurencyjną serwisu – mówi Marek Sosnowski, trener wewnętrzny Inter Cars.

Każdy finalista musiał przejść przez 3 konkurencje. Po pierwsze, w Show Carze czekało na nich zadanie polegające na spięciu poszczególnych elementów układu pneumatycznego (siłowników, zbiornika, elementów zawieszenia) w jeden, cały moduł. Następnie, przechodzili do amerykańskiego ciągnika siodłowego, w którym musieli rozwiązać problem z komunikacją z modułem EBS.

Kolejne 2 usterki od usunięcia czekały na finalistów programu w szkoleniowym MAN-ie. Po pierwsze, musieli zdiagnozować powód, dla którego auto zgasło podczas jazdy i nie można uruchomić silnika (wcześniej zakłócone było dozowanie AdBlue i odczuwalny był spadek mocy). W drugiej kolejności uczestnicy musieli dowiedzieć się, dlaczego w tym samym pojeździe nie działa klimatyzacja.

W trzeciej rundzie przygotowano 2 stanowiska ze skrzyniami biegów. Na skrzyni manualnej finaliści mieli do wykonania regulację półbiegów wraz z dystansowaniem wałka głównego pod łożysko stożkowe. Z kolei na skrzyni zautomatyzowanej musieli obliczyć luz, który musi być zachowany między planetą a skrzynią główną. Następnie trzeba było jeszcze złożyć wałek główny.

We wszystkich przypadkach liczyła się poprawność oraz czas wykonania zadania. Ostatecznie najlepszy okazał się Krzysztof Romańczyk z warsztatu Truck Partner Sp. z o.o. w Nowym Sączu. To on zdobył prestiżowy tytuł Master Mechanika.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL