Wspólne działania dla polskiego transportu

Wspólne działania dla polskiego transportu

Pomoc polskim przewoźnikom drogowym oraz ochrona rynku krajowego

Powyższe załozenia to priorytety dla Inspekcji Transportu Drogowego – podkreślił p.o. Główny Inspektor Transportu Drogowego Alvin Gajadhur podczas trzeciego posiedzenia Społecznej Rady Konsultacyjnej przy Głównym Inspektorze Transportu Drogowego, które odbyło się 27 września w Warszawie.

W spotkaniu udział wzięli przedstawiciele środowiska ogólnopolskich i regionalnych zrzeszeń przewoźników, kadra kierownicza GITD oraz przedstawiciel ministerstwa infrastruktury i budownictwa.

Podczas spotkania przedyskutowano bieżące zagadnienia związane z transportem drogowym, aktualizacją przepisów w prawie o ruchu drogowym oraz w ustawie o transporcie drogowym, a także problemami, z którymi na co dzień zmagają się przedsiębiorcy. P.o. Główny Inspektor Transportu Drogowego oświadczył, iż została nawiązana współpraca z Ministerstwem Spraw Zagranicznych mająca na celu wsparcie i pomoc przewoźnikom wykonującym transport poza granicami Rzeczypospolitej Polskiej. Ponadto, kierownictwo GITD zapewniło o podjęciu działań mających na celu intensyfikację kontroli przewoźników zagranicznych na wschodnich granicach kraju, w ramach zwalczania nieuczciwej konkurencji.

Przewoźnicy jednogłośnie opowiadali się za koniecznością pozostawienia Inspekcji Transportu Drogowego w strukturach Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa.


Źródło: www.gitd.gov.pl

Przeczytaj też:
Nielegalnie zatrudnieni obcokrajowcy i płacenie pod stołem kierowcom ciężarówek skończyło się gigantycznymi karami

Firma transportowa z Amersfoort i jej szef zostali ukarani grzywną w wysokości 378 000 euro. Ponadto skonfiskowano ciężarówki firmy, jako depozyt do zabezpieczeń ewentualnych roszczeń.

 

Kilka rzeczy, na które najczęściej zwracają uwagę kontrolujący ciężarówek

Co znajduje się na celowniku służb podczas kontroli w Polsce oraz krajach Unii Europejskiej?

 

Kierowca ciężarówki, który wypadł z kabiny na autostradę był pod wpływem alkoholu

Kierowca ciężarówki dostał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych po tym, jak całkowicie pijany wypadł za samochodu i leżał na autostradzie.

 

Dwanaście mandatów karnych podczas jednej kontroli kierowcy ciężarówki

W godzinach wieczornych 13 listopada 2019 r. na drodze krajowej nr 8 w miejscowości Budzisko inspektorzy WITD w Białymstoku zatrzymali do kontroli litewską ciężarówkę.

 

10 000 kary za wyłącznik tachografu

W dniu 13 listopada br. na drodze krajowej nr 19 w miejscowości Białystok inspektorzy z WITD w ciężarówce przewożącej nawozy znaleźli wyłącznik tachografu.

 

Kontrolujący przerywa odpoczynek kierowcy, czy może?

Zdarza się, że zatrzymanie pojazdu do kontroli przez funkcjonariuszy policji czy inspektorów ITD zbiega się z przerwą w pracy lub w jeździe kierowcy zawodowego.

 

Nowe uprawnienia ITD i Policji - więcej kontroli stanu technicznego pojazdu

Od 7 listopada 2019 r. służby powołane do przeprowadzania kontroli na drogach zyskały większe uprawnienia.

 

ITD wypisało mandaty na sumę 45 tys. złotych. Powodem kar było fałszowanie zapisu tachografów

Magnesy nadal popularne wśród kierowcy ciężarówek.

 

Co potrafi sprzęt nowy ITD

64 mobilne zestawy do kontroli ciężarówek.

 

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL