Profesjonalne zarządzanie karkasami

Profesjonalne zarządzanie karkasami

Odpowiednie zarządzanie karkasami to optymalizacja kosztów

Continental, odpowiadając na oczekiwania flot transportowych, oferuje kompleksową usługę serwisu karkasów – ContiCasingManagement™, dzięki której opony zostają poddane profesjonalnemu odnowieniu lub utylizacji, a zużyte opony stają się zyskiem firmy, a nie problemem.

Ograniczenie kosztów funkcjonowania firmy przy zachowaniu wydajności przedsiębiorstwa jest podstawowym zadaniem menedżerów flot pojazdów ciężarowych. Z tego powodu dużym wyzwaniem dla firm transportowych stają się oszczędności w eksploatacji i rentowność opon od momentu zakupu aż do zakończenia ich użytkowania. Dlatego tak ważne jest odpowiednie zarządzanie karkasami.

ContiCasingManagement™ to usługa dostępna dla firm transportowych w ramach programu Conti360° Fleet Services, która zapewnia pomoc i wsparcie ekspertów oraz specjalistyczną usługę odbioru karkasów po zakończeniu okresu ich eksploatacji.

O momencie w którym zużytą oponę będzie trzeba zdjąć i zlecić jej odbiór, należy myśleć ze sporym wyprzedzeniem. Dlatego w procesie ContiLifeCycle nie warto zużywać opony do samego końca – czyli ustawowego 1,6 mm – a zgodnie z zaleceniem ekspertów Continental, ściągnąć oponę z pojazdu już przy głębokości 2-3 mm. W ten sposób wartość karkasu jest wyższa, a jakość później eksploatowanych opon bieżnikowanych znacznie lepsza. O jakość karkasu należy dbać tym bardziej, że coraz częściej nakładane są wysokie opłaty utylizacyjne za jego złomowanie.

Dodatkowo nadpodaż tanich opon, których karkasów nie można poddać bieżnikowaniu, przyczynia się do tego, że w firmach wykorzystujących do tej pory zużyte opony do produkcji elementów gumowych, jak np. wycieraczek lub w cementowniach używających złomu oponiarskiego jako paliwa, złomowanie nie jest już źródłem dodatkowego dochodu, a staje się kosztem dla flot. Dlatego odpowiednie dbanie o karkas nadający się do bieżnikowania sprawia, że firma transportowa nie tylko otrzymuje wynagrodzenie za karkas, ale i oszczędza na braku opłat utylizacyjnych.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL