Daimler Trucks na targach IAA 2016:łączność sieciowa, wydajność i bezpieczeństwo

Daimler Trucks na targach IAA 2016:łączność sieciowa, wydajność i bezpieczeństwo

Urban eTruck marki Mercedes-Benz definiuje aktualne możliwości pojazdów z napędem całkowicie elektrycznym w ciężkim transporcie dystrybucyjnym.

Fascynujące możliwości komunikacji sieciowej, napędu elektrycznego, przyszłościowej techniki wyświetlania informacji i obsługi, a także telematyki oraz w dużym stopniu samowystarczalnego zasilania: Ten trzyosiowy pojazd o dopuszczalnej masie całkowitej 26,0 t porusza się lokalnie bez emisji spalin i niezwykle cicho, pod względem ładowności i osiągów dorównuje ciężarówce z silnikiem spalinowym, a dzięki innowacyjnemu zasilaniu jest ekonomiczny.

Urban eTruck ze swoim bilansem masowym nie musi kryć się przed kolegami z silnikiem spalinowym. Jego masa zwiększyła się zaledwie o 1700 kg. Ponieważ Komisja Europejska dopuszcza zwiększenie dopuszczalnej masy całkowitej w samochodach ciężarowych z napędem alternatywnym maksymalnie o jedną tonę, zrównoważy to w dużej części dodatkową masę napędu elektrycznego.

Najważniejsze cechy Urban eTruck to jego układ napędowy z elektrycznie napędzaną osią tylną oraz silniki elektryczne umieszczone bezpośrednio przy piastach kół. Ich maksymalna moc wynosi 2 x 125 kW, a moment obrotowy 2 x 500 Nm. Oś sprawdziła się już w wersji podstawowej w autobusach.

Urban eTruck jest wyposażony w moduły akumulatorowe o różnej pojemności. Podstawowym wyposażeniem jest pakiet akumulatorów litowo-jonowych o całkowitej pojemności 212 kWh. Zapewnia on zasięg do 200 km, co wystarcza zazwyczaj do pokonania dziennej trasy w transporcie dystrybucyjnym.

Dzięki możliwościom komunikacji sieciowej Mercedes-Benz Urban eTruck stanowi sprawnie działający całościowy system, który konsekwentnie łączy ze sobą zasięg i zarządzanie ładunkiem, informacje o pojeździe i dane dotyczące otoczenia.

Przeczytaj też:
500. pojazd we flocie Batim to Mercedes-Benz Actros

Firma Batim inwestuje w nowoczesny tabor samochodów ciężarowych. Niedwano firmowa flota została zasilona 10 nowymi Actrosami.

Mercedes-Benz na targach Energetab 2016

Mercedes-Benz podczas bielskich XXIX Międzynarodowych Energetycznych Targów ENERGETAB wystawia 5 swoich pojazdów. Agregat chłodniczy Konvekta FK 1120 E

Z początkiem 2015 r. oferta firmy DRABPOL, wyłącznego przedstawiciela firmy Konvekta w Polsce, wzbogaciła się o nowy agregat chłodniczy FK1120E o napędzie elektrycznym. Agregat chłodniczy Konvekta FK 1120

Na sezon letni oferta firmy DRABPOL, wyłącznego przedstawiciela firmy Konvekta w Polsce, wzbogaciła się o nowy agregat chłodniczy Konvekta FK 1120 o napędzie elektrycznym. Actros i Arocs SLT

Największe ciężarówki zawsze wzbudzają podziw i zainteresowanie otoczenia. Gdy drogą podąża transport ponadnormatywny zwraca on uwagę wszystkich. Trzy filary usług szkoleniowych ImageProducent pojazdów użytkowych marki Mercedes-Benz już od czterech dziesięcioleci oferuje swoim klientom wszelkie usługi związane z samochodami ciężarowymi i ich eksploatacją oraz racjonalnym użytkowaniem. Od 1969 roku w Wörth, jednym z największych na świecie zakładów produkcji pojazdów ciężarowych, istnieje wspomniane Centrum Obsługi Klientów Wörth. Od początku ośrodek oferuje: szkolenia dla kierowców, służące przekazywaniu wiedzy na temat nowowoczesnych technologii, zmniejszających negatywny wpływ samochodów użytkowych na środowisko oraz uczeniu technik jazdy zwiększających bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Przed 40 laty w ośrodku tym rozpoczęto tworzenie pakietu informacyjnego dla kierowców, odbierających z zakładów w Wörth swoje nowe ciężarówki.
Mikołajki z Mercedesem w Komornikach Image W dniu 5 grudnia 2008 r. w Wielkopolsce został otwarty kolejny serwis i punkt sprzedaży samochodów Mercedes-Benz oraz Mitsubishi Fuso Canter.
Eco Training Mercedes-Benz Vans

Prawie 250 klientów, sprzedawców oraz dziennikarzy weźmie udział w szkoleniu z ekonomicznej jazdy, które odbędzie się od 9. do 21. września w czterech lokalizacjach: Kraków, Poznań, Koszalin oraz Warszawa. Szkolenie prowadzone będzie przez niemieckich instruktorów.

Finał międzynarodowej Ligii Kierowców

truckermania_600

21 kierowców samochodów ciężarówek znalazło się w finale międzynarodowej Ligi Kierowców, który odbędzie się  11. września 2010 r. Najlepsi kierowcy pokonali 8 000 uczestników.  Finał rozgrywany zostanie w zakładach Mercedes-Benz Wörth.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL