Stolik inspekcyjny dla kierowców

Stolik inspekcyjny dla kierowców

Dolnośląska Inspekcja Transportu Drogowego zaprasza jutro na XXIV spotkanie w ramach "Stolika Inspekcyjnego".

Wydarzenie odbędzie się jutro, od godziny 18:00 do 20:00 w częścirestauracyjnej Stacji Paliw BP (137 km drogi krajowej A4 kierunek Jędrzychowice – Wrocław).

Tematami przewodnimi będą "Zasady zatrudnienia w Polsce obcokrajowców spoza Unii Europejskiej na stanowisku kierowcy" oraz "Zagrożenia wynikające z braku odpowiednich szkoleń kierowców i dokumentacji transportowej".

Spotkanie ma charakter otwarty. Realizujący przerwę kierowcy, a także inne osoby będą mogły w sposób bezpośredni zadawać pytania z w/w zakresu oraz zagadnień dotyczących:
- czasu prowadzenia pojazdu, wymaganych przerw iodpoczynków,
- wykonywania transportu drogowego,
- przewozów na potrzeby własne,
- wątpliwości związanych ze zmianami przepisów,
- bezpieczeństwa na drodze.

Na pytania uczestników w tym dniu odpowiadać będą inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego we Wrocławiu.

Przeczytaj też:
Zdalny odczyt tachografów już w Polsce. Pierwsze kontrole ITD w Lublinie

Poniedziałek był pierwszym dniem, gdy kierowcy mogli spotkać na terenie województwa lubelskiego pojazd Inspekcji Transportu Drogowego wyposażony w antenę DSRC.

Pierwsze prawa jazdy zatrzymane

Nie trzeba było długo czekać, żeby inspektorzy podlaskiego ITD, musieli już w pierwszych dniach stycznia, zastosować nowe bardziej dotkliwe kary.

Pługo-piaskarki do poprawy stanu technicznego

Po raz kolejny, przez zbliżającym się sezonem zimowym, pojazdy zimowego utrzymania dróg musiały poddać się badaniom technicznym.

Wakacyjno-weekendowe zakazy jazdy kogo dotyczą?

Kierowcę, który pomimo obowiązującego zakazu ruchu dla ciężarówek postanowił wyjechać na drogę, skontrolowali lubuscy inspektorzy ITD.

Kierowca - szef podczas kontroli drogowej

Kierowca, będący jednocześnie szefem firmy transportowej użył magnesu do zakłócenia pracy tachografu. Jednocześnie zaingerował w prawidłowość pomiaru drogomierza.

W Holandii zaczynają odczytywać inteligentne tachografy bez zatrzymywania ciężarówki do kontroli

Organy kontrolne w krajach UE, które sprawdzają transport drogowy, od połowy lipca 2024 r., będą wyposażone w sprzęt do zdalnego odczytu inteligentnych tachografów. Jednak niektóre już go mają.

Słowacki kierowca ciężarówki używał dwóch kart do tachografu

W dniu 14 maja inspektorzy z jeleniogórskiego oddziału Inspekcji Transportu Drogowego zatrzymali do kontroli samochód ciężarowy należący do przewoźnika ze Słowacji.

Gdy prowadzisz w trybie OUT

Lubuski WITD zatrzymał do kontroli na S3 polską ciężarówkę, która jechała z Kutna do Szczecina.

Mobilna linia diagnostyczna w Karkonoszach

Kontrola stanu technicznego samochodów ciężarowych w czterech dniach ujawniła 17 niesprawnych ciężarówek.

Wyszukiwarka

Informacje