Nowości Schmitz Cargobull

Nowości Schmitz Cargobull

Targi Pojazdów Użytkowych IAA w Hanowerze obfitowały w wiele nowości. Jednymi z nich są oczywiście naczepy, które jak co roku zajmują dość pokaźną część terenów wystawowych.

Marka Schmitz Cargobull była reprezentowana m.in. przez generalnego przedstawiciela - firmę EWT Truck & Trailer, która w tym roku przedstawiła swoje innowacyjne rozwiązania transportowe oraz koncepcję umów Full-Service.

IAA było również miejscem premiery naczepy wywrotki S.KI z aluminiową muldą skrzyniową, która jest odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie na pojazdy do transportu objętościowego, a w szczególności do przewozu produktów rolnych.

Naczepa wywrotka S.KI Volume AK z ramą typu Gooseneck do transportu objętościowego charakteryzuje się niższą wysokością załadunku bocznego przy tej samej objętości muldy. Dzięki temu załadunek boczny za pomocą ładowarek łyżkowych przebiega znacznie sprawniej oraz zmniejszone zostaje ryzyko powstania uszkodzeń. Nowy model wywrotki oferuje jednocześnie większy zakres zastosowań oraz pozwala uzyskać lepsze obciążenie użytkowe. Ponadto dzięki niżej położonej krawędzi ładunkowej zoptymalizowane zostają czynności związane z załadunkiem i rozładunkiem palet przez tylne drzwi.

Oprócz tego zredukowanie wysokości całkowitej pozwala na obniżenie środka ciężkości pojazdu. Zapewnia to większą stabilność jazdy oraz wyższy poziom bezpieczeństwa podczas wywrotu. W ten sposób łatwiejszy jest również przejazd przez niższe bramy wszelakich hal, budynków gospodarczych oraz bezpieczne podjeżdżanie pod stacje załadowcze systemów silosowych.
W przypadku nowej naczepy wywrotki z ramą typu Gooseneck, wysokość załadunku przy tej samej wysokości sprzęgania została zredukowana o ok. 160 mm. Jednocześnie ciężar własny wywrotki – w porównaniu ze standardowym modelem S.KI z aluminiową muldą skrzyniową o tej samej wielkości – mógł zostać obniżony o 150 kg, przyczyniając się do podniesienia ekonomiczności użytkowania pojazdu.

Nowa naczepa wywrotka S.KI Volume AK zostanie wprowadzona na rynek wiosną 2017 roku i będzie dostępna w wersjach z muldami o wielkości od 45 do 59 m3. Muldy objętościowe będą nadal dostępne także ze sprawdzoną prostą ramą podwozia.


Grupa EWT – Generalny Przedstawiciel firmy Schmitz Cargobull AG w Polsce, Czechach oraz na Słowacji, a także stały przedstawiciel handlowy marki Mercedes-Benz w Polsce i Czechach, zaliczana jest do wiodących Partnerów Premium w branży Truck & Trailer. 

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL