"Startup adVANce" - Mercedes-Benz Vans rozpoczyna globalne poszukiwania innowacyjnych partnerów

"Startup adVANce" - Mercedes-Benz Vans rozpoczyna globalne poszukiwania innowacyjnych partnerów

Dzięki "Startup adVANce" - szeroko zakrojonej inicjatywie współpracy ze startupami - oddział Mercedes-Benz Vans rozpoczyna poszukiwania innowacyjnych, inteligentnych rozwiązań dla transportu podróżujących i towarów.

W ramach ogłoszonej niedawno strategii adVANce w najlepsze zgłoszone projekty firma chce zainwestować łączną sumę 1 miliona euro. Celem jest pozyskanie nowych partnerów, z którymi Mercedes-Benz Vans nawiąże długofalową współpracę bez ograniczeń np. w postaci żądania udziałów w startupach.

- Nie szukamy po prostu nowych rozwiązań. Chcemy pozyskać partnerów, z którymi możemy pójść naprzód i wdrażać innowacje. Naszym celem nie jest generowanie niezliczonych pomysłów, które - w najgorszym przypadku - skończą w niszczarce. Szukamy ludzi i młodych firm chcących pracować z nami nad szybką i udaną transformacją innowacyjnych koncepcji w działające prototypy - mówi Volker Mornhinweg, szef Mercedes-Benz Vans.

Cyfryzacja, urbanizacja i internet rzeczy to tylko niektóre z megatrendów, które błyskawicznie zmieniają nasz świat - i niemal przed każdą branżą stawiają nowe wyzwania. Transport pasażerski czy towarowy nie jest tu wyjątkiem. Ogólne zmiany w zachowaniu klientów i struktura mobilności bezpośrednio wpływają na strategie firm logistycznych oraz producentów samochodów. Przykładowo, klienci dokonujący zakupów w internecie oczekują nowych usług, choćby dostawy tego samego dnia albo o określonej porze - i chcą na bieżąco wiedzieć, co dzieje się z ich zamówieniem. W międzyczasie dynamicznie wzrasta liczba przesyłek. Rośnie też rola elastycznych, zindywidualizowanych systemów transportu pasażerskiego. Nie mniej ważne są zatłoczone ulice w centrach miast, z którymi również wiążą się nowe wyzwania dla branży transportowej, a co za tym idzie - dla producentów pojazdów użytkowych.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL