Solaris najlepszym eksporterem we Francji

Solaris najlepszym eksporterem we Francji

Ambasada Polski weFrancji przyznała nagrody dla najlepszych krajowych eksporterów.

Wśród laureatów jest Solaris Bus & Coach S.A., który na rynku francuskim działa już od 13 lat, a w tym roku zdobył prestiżowe zamówienie na dostawę 48 gazowych nowych Urbino dla paryskiego przewoźnika RATP.

Doroczna uroczystość wręczenia nagród dla polskich liderów eksportu we Francji odbyła się 13 września 2016 roku w siedzibie Ambasady RP. Celem nagrody przyznawanej przez Wydział Promocji i Handlu jest nie tylko docenienie wkładu polskichfirm w rozwój wymiany gospodarczej pomiędzy Francją a Polską, ale także zwrócenie uwagi francuskich przedsiębiorstw na wysoką jakość polskich produktów i ich konkurencyjność.

Solaris jest obecny we Francji od roku 2003 i od tego czasu zakontraktował z francuskimi przewoźnikami komunikacji miejskiej niemal pół tysiąca pojazdów. W tym roku polski producentzdobył prestiżowe zamówienie na dostawę 48gazowych nowych Urbino 18 do paryskiego operatora RATP. Stawiający na ekologię Paryż na początku tego roku testował także nowy bateryjny produkt polskiego producenta –Urbino 12 electric, dokładnie ten sam model, który w sierpniu został ogłoszony autobusem roku 2017.

Na zdjęciu: Christian Weintz, Dyrektor Generalny Solaris France, Katarzyna Kuza, Pierwszy Sekretarz i Kierownik WPHI oraz Dariusz Wiśniewski, Ambasador RP wParyżu.

Na zdjęciu: Christian Weintz, Dyrektor Generalny Solaris France, Katarzyna Kuza, Pierwszy Sekretarz i Kierownik WPHI oraz Dariusz Wiśniewski, Ambasador RP w Paryżu.

 

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL