Nowa Cyfrowa książka serwisowa dla ciężarówek Mercedes-Benz

Nowa Cyfrowa książka serwisowa dla ciężarówek Mercedes-Benz

Od października 2016 roku dział Mercedes-Benz Trucks na 30 rynkach europejskich wprowadza Cyfrową książkę serwisową (DSB).

Zastąpi ona tradycyjną, papierową książkę z wpisami dotyczącymi wszystkich dokonanych prac konserwacyjnych i będzie dostępna dla modeli: Actros, Antos, Arocs, Atego oraz Econic. To realna korzyść zarówno dla klienta, jak
i dla serwisu.

Dla nabywców ciężarówek wizyta w serwisie wiąże się zazwyczaj ze stratą cennego czasu, który można by przeznaczyć na transport towarów. Tu z pomocą przychodzi nowa Cyfrowa książka serwisowa - dokumentowane są w niej wszelkie prace obsługowe i serwisowe przeprowadzane w ciężarówce. Właściciel może w każdej chwili wydrukować rejestr czynności, a serwis ma bezpośredni dostęp do kompleksowych danych i w rezultacie może skuteczniej planować naprawy, obsługę serwisową, przeglądy oraz badania emisji spalin i bezpieczeństwa. Efekt: krótszy postój ciężarówki w stacji obsługi.

Kierowcom ciężarówek przemieszczających się po międzynarodowych trasach, z daleka od macierzystego warsztatu, Cyfrowa książka serwisowa zapewnia dodatkowe korzyści. Także zagraniczne serwisy mają bowiem błyskawiczny dostęp do jej zawartości, i to w lokalnym języku. Z systemu mogą korzystać zresztą nie tylko wszystkie autoryzowane placówki Mercedes-Benz, ale i zarejestrowane wcześniej warsztaty niezależne. To wyraźna korzyść dla wszystkich operatorów flot, którzy chcą mieć internetowy dostęp do całej historii eksploatacji pojazdu.

Cyfrowa książka serwisowa przydaje się wreszcie przy odsprzedaży lub zakupie samochodu: w przejrzysty sposób rejestruje wszystkie prowadzone czynności serwisowe wraz z przebiegiem pojazdu, zapewniając w ten sposób ochronę przed manipulacją danymi. Udokumentowana historia przyczynia się do zwiększenia ceny ciężarówki na rynku wtórnym. A jeśli dokumentacja przeglądu zaginie, dowolny autoryzowany serwis Mercedes-Benz wciąż będzie miał dostęp do potrzebnych informacji i w razie potrzeby udzieli ich klientowi.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL