Logistycy na międzynarodowym seminarium w Katowicach

Logistycy na międzynarodowym seminarium w Katowicach

Reprezentanci przedsiębiorstw przemysłowych, handlowych, branży TSL i ośrodków akademickich spotkali się w Katowicach podczas międzynarodowego seminarium pt. „The Fourth Industrial Revolution: expected challenges in Supply Chains”.

Było to pierwsze tego typu wydarzenie w kraju skupiające środowisko logistyczne. Głównym tematem rozmów były najnowsze rozwiązania Industry 4.0 and Logistic 4.0 wdrażane w łańcuchach dostaw.


- Logistyka rozwija się niezwykle dynamicznie. Nowe standardy, alternatywy i perspektywiczne podejście to efekt przemian widocznych na światowych rynkach w związku z Czwartą Rewolucją Przemysłową. Innowacyjne rozwiązania logistyczne i transportowe, strategiczne planowanie, niezawodność oraz elastyczność to elementy, na których branża TSL bazuje, starając się jednocześnie sprostać nowym wyzwaniom i oczekiwaniom klientów biznesowych podkreślał Jan Brachmann, Prezes Seifert Polska.


Głównym obszarem dyskusji była koncepcja Czwartej Rewolucji Przemysłowej. Seminarium było próbą odpowiedzi na pytania dlaczego w ogóle warto o niej rozmawiać, jakie zmiany kreuje w systemach logistycznych oraz co to oznacza dla całego łańcucha dostaw. W debacie udział wzięło wielu znamienitych menadżerów logistyki. Uczestnicy seminarium poruszali zagadnienia dotyczące przemysłu, handlu, logistyki w kontekście wzrostu znaczenia nowoczesnych technologii cyfrowych.

Public PR/4trucks.pl

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL