Na targach IAA 2016 Kögel zaprezentuje naczepę kontenerową Port 40 Simplex

Na targach IAA 2016 Kögel zaprezentuje naczepę kontenerową Port 40 Simplex

Firma Kögel prezentuje na targach pojazdów użytkowych IAA 2016 naczepę kontenerową Port 40 Simplex z pneumatycznym mechanizmem wysuwu tylnego.


Ta naczepa kontenerowa, posiadająca w wersji podstawowej niewielką masę własną wynoszącą 5200 kg, dopuszcza obciążenie ładunkiem o masie całkowitej 41 000 kg. Ładowność sprzęgu siodłowego sięga 14 000 kg. Naczepa przeznaczona jest do transportu kontenerów ISO o wymiarach 20, 30 i 40 stóp, jak również 40-stopowych kontenerów typu Highcube.

Zaletą naczepy Port 40 Simplex jest prostota i wygoda obsługi za pomocą pneumatycznego układu sterowania, uruchamianego jednym naciśnięciem przycisku. Dłuższą żywotność mechanizmu wysuwu tylnego naczepy Port 40 Simplex zapewnia praktycznie niewymagająca konserwacji prowadnica, osadzona na specjalnych ślizgach z tworzywa sztucznego i dwóch rolkach wysuwu.

Ten wystawiony na targach IAA eksponat nadaje się przy wsuniętej ramie do transportu 20-stopowych kontenerów ISO ustawionych w jednej płaszczyźnie z tylną krawędzią naczepy. Gdy mechanizm wysuwu tylnego jest wysunięty, na naczepie można transportować jeden 40-stopowy kontener Highcube bądź dwa 20-stopowe kontenery ISO. Ten egzemplarz wystawowy umożliwia również załadowanie jednego 30- lub 40-stopowego kontenera ISO w pozycji tylnej bądź 20-stopowego kontenera w pozycji środkowej.

Tak samo, jak we wszystkich pojazdach firmy Kögel, cała rama modelu Port 40 Simplex jest chroniona przed korozją z zastosowaniem technologii nanoceramicznej oraz powłoki KTL i lakieru UV.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL