Napędy BAE Systems w autobusach Solaris

Napędy BAE Systems w autobusach Solaris

BAE Systems rozszerza swój globalny zasięg na rynku napędów elektrycznych dzięki umowie z polską firmą Solaris Bus & Coach S.A.

Solaris jest czołowym producentem autobusów miejskich, międzymiastowych i specjalnych, który dostarczył ponad 14 tysięcy pojazdów do 30 krajów. Teraz zaoferuje swoje maszyny z elektrycznym napędem hybrydowym BAE Systems.

- Wraz z Solarisem, jednym z wiodących producentów autobusów w Europie, jesteśmy gotowi poszerzyć naszą europejską bazę klientów - powiedział Steve Trichka, wiceprezes i dyrektor generalny Power and Propulsion Solutions w BAE Systems. - Nasz elektryczny układ napędowy będzie teraz oferowany za pośrednictwem siedmiu producentów autobusów na całym świecie – czterech w Ameryce Północnej i trzech w Europie, włączając Solarisa.

Globalna flota autobusów wyposażona w seryjny napęd hybrydowy BAE Systems przekracza obecnie 6 000 pojazdów, operując w takich miastach jak Londyn, Paryż, Boston, Seattle i Hong Kong. Metropolie używają technologii hybrydowo-elektrycznych i elektrycznych, aby obniżyć poziom szkodliwych substancji i hałasu. Seryjny elektryczny układ napędowy BAE Systems przyciąga operatorów autobusów ze względu na możliwość ograniczenia pracy na biegu jałowym na przystankach przy użyciu opatentowanej technologii stop/start. Dodatkowe źródło zasilania (Accessory Power System) produkcji BAE Systems dostarcza niezbędną energię elektryczną, której będzie potrzebował autobus podczas przystanku, aby utrzymać działanie wszystkich urządzeń, takich jak wspomaganie kierownicy, sprężanie powietrza, klimatyzacja, a nawet ogrzewanie przy niskich temperaturach.

Prawie 40 procent czasu pracy autobusu zajmuje zabieranie pasażerów, a funkcja stop/start opracowana przez BAE Systems pozwala na wyłączenie silnika autobusu podczas postojów, oszczędzając paliwo i redukując emisję spalin. Każdego roku autobusy miejskie napędzane przez elektryczne systemy BAE Systems przewożą ponad miliard pasażerów, oszczędzając przy tym trzynaście milionów galonów (prawie 50 milionów litrów) paliwa i zapobiegając uwolnieniu do atmosfery ponad 150 tysięcy ton CO2.

Umowa z Solarisem umocni dotychczasową obecność BAE Systems w Poznaniu. Dział Applied Intelligence firmy dokonywał już inwestycji w tym mieście, koncentrując się na informatycznych rozwiązaniach dla zarządzania ryzykiem, zapobiegania oszustwom i kontroli przestrzegania prawa. Od 2013 roku firma podwoiła zatrudnienie w tym regionie i obecnie w poznańskiej siedzibie pracuje ponad 80 osób. Zespół składa się z inżynierów, twórców produktów, a także personelu obsługi zajmującego się wdrażaniem i wsparciem produktów dla klientów.

Opierając się na udanych relacjach w Polsce, BAE Systems chce rozwijać swoją działalność wraz z Solarisem i dostarczać rozwiązania przyczyniające się do zapewnienia czystego powietrza, na których skorzystają zarówno polska gospodarka, jak również jej społeczności i ich otoczenie.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL