DZIAŁANIA KONTROLNE GIMBUS 2016

DZIAŁANIA KONTROLNE GIMBUS 2016

W dniu 2 września br. Dolnośląska Inspekcja Transportu Drogowego, jak co roku, prowadzi kontrole ukierunkowane na pojazdy wykonujące przewozy dzieci i młodzieży do placówek oświatowych na terenie Dolnego Śląska.

Głównym założeniem prowadzonych działań jest poprawa bezpieczeństwa przewozu dzieci do szkół, a w szczególności wyeliminowanie z ruchu pojazdów niesprawnych technicznie.
Działania prowadzone są w pobliżu szkół w godzinach porannych po dowiezieniu dzieci do szkół oraz w godzinach popołudniowych podczas oczekiwania kierowców na odwiezienie dzieci do miejsc zamieszkania.
Planowane działania są kontynuacją cyklicznie powtarzanych kontroli zarówno w pierwszych dniach po rozpoczęciu roku szkolnego jak i podczas jego trwania. Kontrolami objęta będzie jak największą liczba szkół do których dowożone są dzieci z pobliskich miejscowości. W trakcie kontroli Inspektorzy Transportu Drogowego sprawdzać będą:

- trzeźwość kierowców,
- stan techniczny autobusów,
- oznakowanie autobusów,
- kompletność dokumentacji.

W przypadkach wątpliwości co do prawidłowej realizacji przewozów "szkolnych" istnieje możliwość złożenia zapotrzebowania na wykonanie takiej kontroli. W tym celu Dolnosląska ITD uruchomiła specjalny formularz kontaktowy poprzez, który mozna składać wnioski o sprawdzenie pojazdów: http://www.dolnyslask.witd.gov.pl/Wniosek-o-kontrole-1-60.html/

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL