Łotewski kierowca na promilach

Łotewski kierowca na promilach

W dniu 9 sierpnia 2016 r. inspektorzy kłodzkiego oddziału WITD we Wrocławiu prowadząc działania kontrolne przy drodze krajowej nr 8 w miejscowości Jeleniów, zatrzymali do kontroli zespół pojazdów złożony z samochodu ciężarowego i przyczepy ciężarowej należący do łotewskiego przewoźnika.


Pojazdem tym wykonywany był międzynarodowy transport drogowy samochodów osobowych z Czech na Łotwę. W toku kontroli inspektor wyczuł od kierowcy (ob. Łotwy) wyraźną woń alkoholu. Kierowca został poddany badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu, które to wykazało wynik pozytywny.

W związku z powyższym kierowcy zatrzymano prawo jazdy, a następnie przekazano go najbliższej jednostce Policji do dalszych czynności. Badanie przeprowadzone na Komisariacie Policji Kudowa-Zdrój wykazało 0,24 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu, co odpowiada 0,48 ‰.

Ponadto w wyniku kontroli stwierdzono naruszenie przez kierowcę przepisów o czasie prowadzenia pojazdu, obowiązkowych przerwach i odpoczynku za co został ukarany mandatem karnym, a wobec przewoźnika wszczęte zostało postępowanie wyjaśniające.

WITD/4Trucks.pl

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL