100 nowych autobusów Grupy Mobilis na ulicach Warszawy

100 nowych autobusów Grupy Mobilis na ulicach Warszawy

Grupa Mobilis rozpoczęła realizację 7,5-letniego kontraktu na obsługę komunikacji miejskiej w stolicy.

Pięćdziesiąt przegubowych oraz pięćdziesiąt dziewięciometrowych pojazdów wyjechało już na ulice Warszawy. Wszystkie spełniają najwyższą europejską normę emisji spalin Euro VI i zapewnią pasażerom jeszcze wyższy standard podróży. W ramach przygotowań do realizacji nowych kontraktów firma zmodernizowała i rozbudowała zajezdnię autobusową, która pozwoli długoterminowo utrzymać tabor w jak najlepszej kondycji.

Fabrycznie nowe pojazdy, dostarczone i obsługiwane przez Mobilis Group, zapewnią warszawiakom jeszcze wyższy standard podróży niż dotychczas. Kontrakt podpisany przez ZTM z niezależnym operatorem zakłada wprowadzenie do ruchu 100 nowoczesnych autobusów oraz dostarczenie 8 zapasowych pojazdów (4 marki Solaris Alpino 8,9 LE oraz 4 marki Mercedes-Benz Conecto G), które będą stanowić rezerwę na wypadek nieplanowanych zdarzeń i regularnych napraw. Pojazdy przyporządkowane zostaną do różnych linii miejskich, w granicach określonych w kontrakcie ok. ośmiu milionów wozokilometrów rocznie.

- W ramach kontraktu oferujemy nie tylko nowoczesne autobusy. Bardzo istotne są również aspekty związane z jego realizacją, czyli nasi pracownicy. Nasi kierowcy i pracownicy nadzoru bez problemów przeszli egzaminy certyfikujące ich umiejętności, pracownicy zaplecza technicznego przeszli odpowiednie szkolenia, a kadra kierownicza perfekcyjnie zna wymagania, którym musimy sprostać. Cały personel dedykowany do obsługi tych kontraktów zatrudniony jest na pełen etat w ramach umowy o pracę - informuje Dariusz Załuska, prezes Zarządu Mobilis Group.

Nowe autobusy gwarantują najwyższe standardy w zakresie ekologii i bezpieczeństwa. - Dostarczone przez firmę Solaris autobusy napędzane są silnikami spełniającymi najbardziej restrykcyjną normę emisji spalin Euro6. Z kolei poziom bezpieczeństwa w autobusach podnosi między innymi system monitoringu składający się aż z 7 kamer. Rejestrują one obraz zarówno z przestrzeni pasażerskiej, ale także z kabiny kierowcy. Monitorują wszystko, co dzieje się przed autobusem, za nim i z boku - tłumaczy Andreas Strecker, prezes Solaris Bus & Coach.

Pojazdy są również przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych oraz rodziców z wózkami dziecięcymi.  - Silniki we wszystkich Conecto G zabudowywane są w taki sposób, aby zapewnić możliwość pełnego obniżenia podłogi od przedniego wejścia aż po tył. Dodatkowo, wszystkie pojazdy nie tylko spełniają najbardziej restrykcyjną normę dopuszczalnych emisji spalin Euro VI, ale są praktycznie na granicy wykrywalności - mówi Antonio Cavotta, Prezes EvoBus Polska.

Autobusy standardowo wyposażone są w klimatyzację, monitoring, biletomaty, ekrany LCD z informacją pasażerską oraz system głosowego zapowiadania przystanków. Ważnym udogodnieniem jest natomiast system dynamicznej informacji pasażerskiej.

Oprócz autobusów, Grupa Mobilis zapewnia odpowiednie zaplecze techniczne oraz zespół przeszkolonych kierowców. W ramach przygotowań do realizacji nowych kontraktów firma zmodernizowała i rozbudowała zajezdnię autobusową w dzielnicy Ursus, która w swoim nowym kształcie zapewni odpowiednią obsługę techniczną nowego taboru.
Nowe zaplecze jest wyposażone w nowoczesną ścieżkę diagnostyczną, wydajny i bezpieczny punkt tankowania paliw oraz dwie przyjazne dla środowiska myjnie z zamkniętym obiegiem wody, co powoduje znaczne obniżenie jej zużycia. Autobusy są parkowane na ponad 1 ha powierzchni wyłożonej kostką oraz przygotowanej zgodnie z obowiązującymi przepisami.
Grupa Mobilis obsługuje komunikację miejską w Warszawie już od 2003 r. Jest obecnie największym komercyjnym przewoźnikiem w m.st. Warszawa i aktualnie obsługuje łącznie 5 kontraktów.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL