Wzrost sprzedaży w grupie Schwarzmuller

Wzrost sprzedaży w grupie Schwarzmuller

Firma Schwarzmüller, wyprodukowała w ciągu pierwszego półrocza bieżącego roku obrotowego o 800 pojazdów więcej niż w porównywalnym okresie w roku ubiegłym.

Do końca czerwca wyprodukowano łącznie 4600 pojazdów, rok wcześniej liczba ta wynosiła 3.800. Oznacza to 20% wzrost produkcji i wykonanie założonego planu. Zgodne z planem są także obroty, które po pierwszych sześciu miesiącach wynoszą 170 mln euro w porównaniu do 147 mln w roku 2015.

- W okresie od kwietnia do czerwca utrzymaliśmy rozmach z pierwszego kwartału i wyprodukowaliśmy w naszych trzech zakładach dużo więcej pojazdów, nie zatrudniając nowych pracowników - mówi Roland Hartwig, dyrektor Generalny Grupy Schwarzmüller. Wzrost produkcji to pierwszy wynik pośredni ofensywy produkcyjnej firmy, o której Hartwig
wspominał na początku swojej kadencji w styczniu. Do końca roku optymalizacja wewnętrznych procesów przyczyni się do znacznego wzrostu liczby wyprodukowanych pojazdów w porównaniu z ubiegłymi latami: w 2015 roku wyprodukowano o 600 pojazdów więcej (łącznie: 7800), natomiast w roku 2016 będzie ich ok. 1.000 (łącznie: 8800).

Optymalizując procesy produkcyjne, Grupa Schwarzmüller koncentruje się aktualnie na międzynarodowym dopasowaniu składowych firmy. - Jesteśmy w trakcie przeobrażania wszystkich naszych zakładów w pełnowartościowe centra kompetencyjne - mówi Hartwig. Do tej pory zoptymalizowano poszczególne obszary produktowe oraz wewnętrzną produkcję komponentów.

Równocześnie trwają prace na rzecz kolejnego kamienia milowego:sekwencjonowanie produkcji, dzięki któremu możliwa będzie produkcja 135 różnych typów pojazdów w ośmiu obszarach, przy optymalnym wykorzystaniu zasobów i znacznie skróconym czasie cyklu produkcyjnego. - Budowę pojazdów spełniających indywidualne wymogi klientów łączymy z taktowaniem typowym dla produkcji przemysłowej. Jest to wprawdzie skomplikowane, ale możliwe do zrealizowania. Ostatecznie właśnie to będzie wyróżniało nas od naszych konkurentów w Europie. Realizacja tego projektu przewidziana jest na rok 2017 i stanowi ważną część strategii 2020. W tym właśnie roku Grupa Schwarzmüller planuje obroty rzędu 450 mln i dalsze osiąganie stałych zysków.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL