Fraikin Polska kupuje agregaty Carrier Transicold

Fraikin Polska kupuje agregaty Carrier Transicold

Fraikin Polska zamówiła 76 nowych pojazdów wyposażonych w agregaty Carrier i systematycznie zaopatruje się w kolejne, odmładzając tabor.

Fraikin Polska jest częścią Grupy Fraikin, zajmującą się wynajmem samochodów użytkowych: ciężarowych, dostawczych, autobusów oraz naczep i przyczep, który od lat współpracuje z firmą Carrier Transicold w skali ogólnoeuropejskiej. Carrier Transicold, działając w Polsce jako Carrier Transicold Polska Sp. z o.o. wspiera transport ładunków w kontrolowanej temperaturze poprzez kompletną ofertę agregatów chłodniczych do pojazdów i kontenerów. Jest częścią UTC Building & Industrial Systems, która wchodzi w skład United Technologies Corp. (NYSE: UTX).

W ramach ostatnich zakupów Fraikin Polska uzupełnił flotę o 48 agregatów Xarios 300 z grzaniem i zasilaniem postojowym, 21 Viento 300 z grzaniem oraz 7 sztuk agregatów eutektycznych VATNA 200H.

- Obecnie użytkujemy 626 agregatów Carrier. Reprezentują one praktycznie całą gamę producenta, rodziny Pulsor, Xarios, Viento, Supra i Vector. Największą cześć, aż 70% stanowią agregaty do samochodów ciężarowych, 22% do dostawczych i 8% do naczep, przy czym tu mamy tendencję zwyżkową, ponieważ rośnie liczba naczep chłodniczych na wynajem - wylicza Robert Wojtiuk, contract manager we Fraikin Polska.

- Zdecydowana większość agregatów posiada funkcję grzania, a 8% to urządzenia wielotemperaturowe, co ściśle odpowiada oczekiwaniom naszych klientów - dodaje Janusz Rachwał, dyrektor handlowy spółki.

4Trucks.pl / Fraikin Polska

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL