Polski pojazd Funter na ciężkie warunki

Polski pojazd Funter na ciężkie warunki

W Przemysłowym Instytucie Motoryzacji w Warszawie powstał wielofunkcyjny pojazd - FUNTER.

Do tego projektu zaproszona została firma DRABPOL, która wyposażyła Funter-a w sieć multipleksową KIBES 32 Continental . Funter jest konstrukcją polskich inżynierów przystosowaną do przewozu ludzi i ładunków w skrajnie ciężkich warunkach- tereny wyżynne, nizinne, piaszczyste, bagienne czy utwardzone. 

Funter wyposażony został w sprawdzoną już w wielu autobusach, pojazdach specjalnych i wojskowych sieć multipleksową KIBES 32- rozwiązanie w zakresie oprogramowania i sprzętu, które w pełni integrują się z sieciami CAN. Składowymi całego systemu, które zastosowano w tej konstrukcji są komputer centralny ZR32A - sterownik, którego można użyć z różną ilością węzłów multipleksowych (max 16), multiplekser ogólnego zastosowania MUX 2B , stworzony dla decentralizacji systemu, a także deska wskaźników MOKI 3.

Oprócz elektroniki pokładowej w pojeździe tym już latem tego roku zamontowany będzie dodatkowo 7- calowy wyświetlacz MFV –m.in. do sterowania nawiewami, oświetleniem, itp. oraz system pełnego podglądu wokół pojazdu ProViu.

4trucks.pl / Drabpol

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL