Rekordowe zamówienia na nowe IVECO Stralis

Rekordowe zamówienia na nowe IVECO Stralis

W dniu międzynarodowej premiery Nowego Stralisa firma Perrenot Group złożyła rekordowe zamówienie na 250 pojazdów napędzanych gazem ziemnym.

Założona w 1945 roku firma Perrenot Group (wcześniej znana pod nazwą UNIC) jest klientem IVECO od 1960 roku. Stała się ona jedną z wiodących marek transportowych we Francji działającą we wszystkich sektorach (dystrybucja masowa, przewozy długodystansowe, budownictwo, transport masowy, kontenery, logistyka itp.) zarówno w kraju, jak i za granicą. Obecnie firma zatrudnia niemal 4500 ludzi i dysponuje flotą 6000 zarejestrowanych pojazdów, z których 3500 stanowią pojazdy silnikowe. Pojazdy marki IVECO dominują we flocie Perrenot Group — jest ich 1500, z czego 750 to ciągniki.

Zaangażowanie firmy Perrenot Group w poszukiwanie i opracowywanie specjalnych, skutecznych rozwiązań, które są w stanie sprostać wyzwaniom ekologicznym w systemie transportu drogowego, doprowadziło do wprowadzenia w 2008 roku ekologicznych i cichych ciężarówek chłodniczych idealnie nadających się do realizowania nocnych dostaw. Firma Perrenot Group była jedną z pierwszych w Europie, która zaczęła wykorzystywać napędzane biometanem ciągniki IVECO w prowadzeniu swojej działalności (było to w 2012 roku). Po dziś dzień pojazdy te jako jedyne na rynku przyczyniają się do zapewniania lepszej jakości powietrza, dzięki znacznie niższej emisji dwutlenku węgla, i zmniejszają hałas o połowę.

W 2013 roku, po wypróbowaniu alternatywnych źródeł zasilania, technologie firmy IVECO wykorzystujące gaz ziemny do napędzania pojazdów okazały się naturalnym wyborem dla firmy Perrenot Group, która dokonała zakupu pierwszych samochodów chłodniczych z instalacją CNG, napędzanych sprężonym gazem ziemnym. W 2014 roku firma Perrenot Group zrobiła kolejny innowacyjny krok i zamówiła pierwsze we Francji ciągniki z instalacją LNG.

Za sprawą tego wyjątkowego zamówienia na 250 pojazdów Stralis napędzanych gazem ziemnym rok 2016 jest ważnym punktem zwrotnym we współpracy między Perrenot Group i IVECO. Umowa na dostawę wspomnianych pojazdów to dowód silnego partnerstwa, a co jeszcze ważniejsze — ogromnego zaangażowania tych dwóch firm w kwestię dążenia do zapewnienia zrównoważonego transportu drogowego.

4trucks.pl / IVECO

 

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL