Z Włoch do Polski na magnesie

Z Włoch do Polski na magnesie

Inspektorzy z WITD w Katowicach, na DK nr 1 w Częstochowie, zatrzymali do kontroli ciągnik z naczepą, którym polski przewoźnik wykonywał międzynarodowy przewóz drogowy rzeczy z Włoch do Polski.

 Na podstawie analizy danych zawartych na karcie do tachografu kontrolowanego kierowcy inspektorzy stwierdzili, że w momencie zatrzymania do kontroli kierowca zamiast prowadzenia pojazdu rejestrował odpoczynek. Okazało się, że do impulsatora skrzyni biegów pojazdu przyłożone było niedozwolone urządzenie – magnes, który spowodował zafałszowanie zapisów na karcie kierowcy i w tachografie. Kierowca próbował w ten sposób ukryć naruszenia norm czasu pracy – okazało się, że skrócił on odpoczynek dzienny o 3,5 godziny. Zamiast wymaganych 9 godzin odpoczywał nieco ponad 5,5 godziny w ciągu doby.

Dalsze czynności kontrolne ukierunkowane na masę oraz nacisk pojazdu wykazały również, iż nacisk pojedynczej osi napędowej pojazdu wynosił 12,15 t, co stanowi przekroczenie o 0,65 t. Kierowca nie okazał inspektorom wymaganego zezwolenia na przejazd pojazdem nienormatywnym, dlatego wobec przewoźnika wszczęto postępowanie administracyjne w przedmiocie tego naruszenia. Inspektorzy ITD wydali kierowcy zakaz dalszej jazdy oraz ukarali mandatem karnym w wysokości 2000 zł za nierejestrowanie za pomocą cyfrowego urządzenia rejestrującego na karcie kierowcy wskazań tachografu. Ponadto, wobec osoby zarządzającej transportem zostanie wszczęte postępowanie wyjaśniające.

4trucks.pl / WITD Katowice

Przeczytaj też:
Nowe przepisy w Kanadzie dają policji większą władzę

Policja miejska w Kanadzie przeprowadza kontrole drogowe w różnych miejscach w weekendy, w ramach zmian w kanadyjskim kodeksie karnym, który wszedł w życie 18 grudnia, może teraz poprosić każdego kierowcę o wykonanie testu alkomatem bez uzasadnionego podejrzenia.

Urząd celny kontroluje mobilnym systemem rentgenowskim

Na pierwszy rzut oka wygląda jak normalna ciężarówka, jednak kiedy pojazd wyciąga swoje wielkie ramię, aby skanować ciężarówki i autobusy, ujawnia się jej prawdziwy cel.

Kierowcy lekceważą czerwone światło

Wspólnie z zarządem ruchu, urzędnicy hamburscy przeprowadzili wczoraj inspekcję na skrzyżowaniach głównych dróg.

Samochody ciężarowe - gdzie obowiązek opon zimowych

Kontrola samochodów ciężarowych z oponami zimowymi oraz łańcuchów śniegowych odbyła się w czwartek w całym Tyrolu.

Zanim sfałszujesz pomyśl
Serbski kierowca trafił do aresztu Do Iranu bez zezwolenia

W dniu 13 czerwca inspektorzy z WITD w Bydgoszczy zatrzymali do kontroli ciężarówkę z Turcji. Ponad dwa promile u kierowcy ciężarówki

W dniu 4 czerwca inspektorzy z WITD w Gdańsku wykonując czynności kontrolne na drodze nr 22 w miejscowości Knybawa zatrzymali do rutynowej kontroli ciężarówkę. Poznań: cysterna zaklinowana w betonowych barierach

W dniu 3 czerwca inspektorzy WITD w Poznaniu uczestniczyli w działaniach mających na celu usunięcie skutków zdarzenia drogowego z udziałem cysterny. Nie odpoczywał przy przewozie ADR

W dniu 1 czerwca inspektorzy WITD w Kielcach prowadząc kontrole w miejscowości Złota Woda przy DK 74 zatrzymali zespół pojazdów przewożący materiały niebezpieczne w postaci ciekłego asfaltu.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL