Poznań: cysterna zaklinowana w betonowych barierach

Poznań: cysterna zaklinowana w betonowych barierach

W dniu 3 czerwca inspektorzy WITD w Poznaniu uczestniczyli w działaniach mających na celu usunięcie skutków zdarzenia drogowego z udziałem cysterny.

Cysterna przewoziła skrajnie łatwopalny gaz – propan-butan i utknęła pomiędzy betonowymi barierami.

Kierowca naruszając zakaz wjazdu próbował przejechać pomiędzy betonowymi szykanami, skutkiem czego pojazd zaklinował się w obrębie szykan, a cysterna w której przewoził gaz uległa rozszczelnieniu. Przybyłe na miejsce zdarzenia służby doprowadziły do uszczelnienia zbiornika i uwolnienia pojazdu poprzez zdemontowanie szykan. Cysterna została odholowana do firmy serwisującej cysterny, w której dokonano przepompowania gazu do innego zbiornika. Akcja usuwania skutków zdarzenia trwała blisko sześć godzin.

Kierowca dopuścił się podczas przewozu licznych naruszeń z ustawy o transporcie drogowym w zakresie prowadzenia pojazdu z naruszeniem przepisów o czasie prowadzenia pojazdu, obowiązujących przerw i odpoczynku oraz nie posiadał i nie okazał wszystkich dokumentów wymaganych w związku z przewozem drogowym. Co więcej inspektorzy powzięli uzasadnione przypuszczenia, iż cześć z okazanych przez kierowcę dokumentów została sfałszowana. Z uwagi na stwierdzone naruszenia inspektorzy nałożyli na kierowcę mandaty karne na łączną kwotę 2 000 zł. Wobec przewoźnika zostanie wszczęte postępowanie administracyjne zagrożone karą pieniężną. Ponadto Policja zatrzymała prawo jazdy kierującego cysterną i dowody rejestracyjne pojazdów.

4trucks.pl / WITD Poznań

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL