Poznań: cysterna zaklinowana w betonowych barierach

Poznań: cysterna zaklinowana w betonowych barierach

W dniu 3 czerwca inspektorzy WITD w Poznaniu uczestniczyli w działaniach mających na celu usunięcie skutków zdarzenia drogowego z udziałem cysterny.

Cysterna przewoziła skrajnie łatwopalny gaz – propan-butan i utknęła pomiędzy betonowymi barierami.

Kierowca naruszając zakaz wjazdu próbował przejechać pomiędzy betonowymi szykanami, skutkiem czego pojazd zaklinował się w obrębie szykan, a cysterna w której przewoził gaz uległa rozszczelnieniu. Przybyłe na miejsce zdarzenia służby doprowadziły do uszczelnienia zbiornika i uwolnienia pojazdu poprzez zdemontowanie szykan. Cysterna została odholowana do firmy serwisującej cysterny, w której dokonano przepompowania gazu do innego zbiornika. Akcja usuwania skutków zdarzenia trwała blisko sześć godzin.

Kierowca dopuścił się podczas przewozu licznych naruszeń z ustawy o transporcie drogowym w zakresie prowadzenia pojazdu z naruszeniem przepisów o czasie prowadzenia pojazdu, obowiązujących przerw i odpoczynku oraz nie posiadał i nie okazał wszystkich dokumentów wymaganych w związku z przewozem drogowym. Co więcej inspektorzy powzięli uzasadnione przypuszczenia, iż cześć z okazanych przez kierowcę dokumentów została sfałszowana. Z uwagi na stwierdzone naruszenia inspektorzy nałożyli na kierowcę mandaty karne na łączną kwotę 2 000 zł. Wobec przewoźnika zostanie wszczęte postępowanie administracyjne zagrożone karą pieniężną. Ponadto Policja zatrzymała prawo jazdy kierującego cysterną i dowody rejestracyjne pojazdów.

4trucks.pl / WITD Poznań

Przeczytaj też:
Nowe przepisy w Kanadzie dają policji większą władzę

Policja miejska w Kanadzie przeprowadza kontrole drogowe w różnych miejscach w weekendy, w ramach zmian w kanadyjskim kodeksie karnym, który wszedł w życie 18 grudnia, może teraz poprosić każdego kierowcę o wykonanie testu alkomatem bez uzasadnionego podejrzenia.

Urząd celny kontroluje mobilnym systemem rentgenowskim

Na pierwszy rzut oka wygląda jak normalna ciężarówka, jednak kiedy pojazd wyciąga swoje wielkie ramię, aby skanować ciężarówki i autobusy, ujawnia się jej prawdziwy cel.

Kierowcy lekceważą czerwone światło

Wspólnie z zarządem ruchu, urzędnicy hamburscy przeprowadzili wczoraj inspekcję na skrzyżowaniach głównych dróg.

Samochody ciężarowe - gdzie obowiązek opon zimowych

Kontrola samochodów ciężarowych z oponami zimowymi oraz łańcuchów śniegowych odbyła się w czwartek w całym Tyrolu.

Siedem lat bez badania technicznego!

Takie auto nie powinno poruszać się po drogach. A jednak ktoś zdecydował, że niesprawną Tatrą, bez badań technicznych, prowadził kierowca - również bez badań lekarskich.

Ostatni dzień zgłoszeń

Bezpłatne szkolenie dla kierowców Z Włoch do Polski na magnesie

Inspektorzy z WITD w Katowicach, na DK nr 1 w Częstochowie, zatrzymali do kontroli ciągnik z naczepą, którym polski przewoźnik wykonywał międzynarodowy przewóz drogowy rzeczy z Włoch do Polski. Do Iranu bez zezwolenia

W dniu 13 czerwca inspektorzy z WITD w Bydgoszczy zatrzymali do kontroli ciężarówkę z Turcji. Ponad dwa promile u kierowcy ciężarówki

W dniu 4 czerwca inspektorzy z WITD w Gdańsku wykonując czynności kontrolne na drodze nr 22 w miejscowości Knybawa zatrzymali do rutynowej kontroli ciężarówkę.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL