Fiat i DHL dla ochrony środowiska

Fiat i DHL dla ochrony środowiska

DHL i Fiat odnowili porozumienie o współpracy realizowane pod hasłem poszanowania dla środowiska.

Przy tej okazji, Fiat Professional przekazał 9-miejscowy samochód Ducato w konfiguracji VIP, które będą wykorzystywane przez top management spółki DHL Express Italy.

W związku z ogromnym sukcesem współpracy, zapoczątkowanej dwa lata temu, Fiat Professional i DHL Express Italy przedłużyły umowę na dostawę samochodów dostawczych o niskim wpływie na środowisko. To ważne porozumienie podkreśla dodatkowo zwycięskie cechy marki Fiat Professional, która w ciągu 2016 roku ewoluowała, prezentując ofertę „full liner", która jest jeszcze bardziej ukierunkowana na potrzeby firm. DHL Express Italy kontynuuje swój plan odświeżanie floty, chcąc stać się pierwszą firmą kurierską „green" we Włoszech, w zgodzie z proekologiczną strategią Grupy Deutsche Post DHL, przy jednoczesnym zmniejszeniu zużycia i kosztów eksploatacji.

Ilości przewidziane w umowie podpisanej dwa lata temu na dostawę 820 samochodów w ciągu kolejnych dwóch lat zostały przekroczone, przy obopólnym zadowoleniu stron, osiągając liczbę 1300 egzemplarzy. Aby przypieczętować ten  wynik, Fiat Professional przekazał jeden 9-miejscowy samochód Ducato w konfiguracji VIP, zaprojektowany przez Centrum Stylu FCA i zindywidualizowany wewnątrz przy współpracy firmy Olmedo SpA, lidera w branży transportu osób.

Korzystanie z ekologicznych samochodów stanowi dla DHL Express Italy i dla Grupy Deutsche Post DHL dodatkowy krok naprzód w zakresie globalnego programu GoGreen, mającego na celu zmniejszenie emisji CO2 o 30% do 2020 roku.

4trucks.pl / Fiat

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL