Wyniki finansowe Wielton - I kwartał 2016

Wyniki finansowe Wielton - I kwartał 2016

Wielton ogłosił swoje wyniki finansowe za I kwartał 2016 roku.

Grupa Wielton w pierwszym kwartale 2016 r. osiągnęła rekordowe przychody ze sprzedaży 175 mln zł, co stanowi wzrost o 26,8% rdr. Zysk operacyjny Grupy w I kw. 2016 r. wyniósł 14,3 mln zł, co przełożyło się na wzrost marży EBIT do 8,1% wobec 2,6% w analogicznym okresie ub.r. W I kw. 2016 r. skonsolidowany zysk netto sięgnął 10 mln zł wobec 2,9 mln zł w pierwszym kwartale 2015 r.

W osiąganiu lepszych wyników pomaga spółce dynamiczny wzrost sprzedaży samochodów ciężarowych w Unii Europejskiej. Według Europejskiego Stowarzyszenia Producentów Pojazdów (ACEA) w ubiegłym roku liczba rejestracji dużych ciężarówek (o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 16 ton) wzrosła o ponad 19 proc. W pierwszym kwartale tego roku było podobnie – 18 proc. wzrost sprzedaży ciągników siodłowych ponownie napędził sprzedaż w sektorze przyczep i naczep. Choć Wielton działa obecnie na 35 rynkach na całym świecie, głównymi odbiorcami pozostają kraje Wspólnoty. Kluczowymi kierunkami rozwoju spółki w najbliższych latach będą Polska, Francja, Włochy, Niemcy i Rosja.

Aby rozwijać swoją działalność za zachodnią granicą w lutym br. Wielton powołał w Niemczech spółkę zależną Wielton GmbH, której celem będzie sprzedaż produktów i zapewnienie opieki serwisowej Grupy na terenie Niemiec, Austrii i Szwajcarii. W perspektywie 3-5 lat potencjał sprzedaży w regionie ma urosnąć do ponad 1500 sztuk rocznie. W planach jest również rozwój sieci serwisowej w regionie niemieckojęzycznym. Rynek niemiecki pozostaje największym rynkiem zbytu w Europie, z roczną sprzedażą na poziomie 54 tys. sztuk rocznie. – Analizy rynku pokazały, że polskie pojazdy użytkowe cieszą się akceptacją niemieckich klientów. Chcielibyśmy docelowo sprzedawać na rynku niemieckim powyżej 1500 pojazdów rocznie, z czego jedną trzecią w segmencie pojazdów dla rolnictwa – podkreśla Mariusz Golec.

4trucks.pl / Wielton

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL