×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 49.
Nowy ośrodek badawczy Scania w Brazylii

Nowy ośrodek badawczy Scania w Brazylii

Scania otworzyła w São Bernardo do Campo centrum badawcze, w którym będzie można prowadzić testy i badania nad rozwojem nowoczesnych silników.

Wartość inwestycji to 10 mln euro.

Brazylijski ośrodek dysponuje dwiema komorami badawczymi, umożliwiającymi pomiar parametrów emisji spalin najnowocześniejszych silników zgodnych z Euro 6. Nowy obiekt będzie zajmował się rozwojem nowych produktów, badaniami homologacyjnymi oraz wspierał globalny system produkcji Scania. Prace badawcze i rozwojowe są od dawna prowadzone w siedzibie głównej Scania w Szwecji. Nowe centrum w Brazylii może je przyspieszyć, co ma niebagatelne znaczenie dla realizacji wizji zrównoważonego transportu firmy.

Centrum badawcze w São Bernardo do Campo może testować dwa silniki jednocześnie, zapewniając dostęp do wyników inżynierom obecnym na miejscu oraz pracującym w Szwecji. Uzyskane dane będą wykorzystywane przy projektowaniu nowych jednostek napędowych oraz doskonaleniu już istniejących.

Otwarcie nowego ośrodka badawczego niesie ze sobą wiele korzyści. Doskonale wpisuje się w rosnące zapotrzebowanie na testy silników i pozwala nam rozwijać nowe technologie zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju. Dodatkowo, wzmacnia naszą pozycję, jako firmy wdrażającej innowacje konstrukcyjne oraz nowoczesne produkty, a także wykorzystującej paliwa alternatywnekomentuje Henrik Alfredsson, wicedyrektor działu badawczo-rozwojowego Scania w Ameryce Łacińskiej.

Nowa inwestycja stawia Brazylię w rzędzie użytkowników najnowocześniejszych technologii stosowanych w przemyśle motoryzacyjnym. Równocześnie jest odzwierciedleniem naszego zaangażowania w rozwój kraju oraz rozwiązań dla zrównoważonego transportudodaje Per-Olov Svedlund, prezes i dyrektor generalny Scania w Ameryce Łacińskiej.

Przeczytaj też:
Wóz pożarniczy Rosenbauer na podwoziu Scania pracuje dla Grupy Azoty S.A. Samochód ten jest drugim wspólnym projektem firmy Rosenbauer Polska i Grupy Azoty S.A.
Cyfrowe wyświetlacze w ciężarówkach Scania Kierowcy Scania zyskają większą kontrolę nad pojazdem i jego otoczeniem dzięki sygnałom wysyłanym przez czujniki za każdym razem, gdy zbliża się zagrożenie lub konieczność podjęcia działania.
Scania uruchamia linię montażową baterii do elektrycznych ciężarówek W kwietniu Scania i Northvolt zaprezentowały wspólnie opracowane ogniwo akumulatorowe, zaprojektowane z myślą o ciężkim transporcie.
W tym roku 20-lecie Pomorskiej Miss Scania Już 3 września na terenie gdańskiego oddział Scania będzie możliwość zobaczenia najpiękniejszych pojazdów Scania w Polsce. Ponadto strefa zielonego transportu, konkursy i koncerty.
Sto ciężarówek Scania Super dla floty FRANCEPOL Pierwsze pojazdy zostały odebrane na początku lipca br. Jest to partia 100 ciężarówek z zamówionych 170.
Scania przewiduje zwiększony popyt na ciężarówki Zakład produkcyjny Scania w Zwolle zapowiedział zwiększenie produkcji samochodów ciężarowych do 240 ciężarówek dziennie.
FMS Scania - na Ukrainie bez opłat Scania Ukraina, na swoim Facebooku poinformowała o zniesieniu opłaty abonamentowej za korzystanie z systemu zarządzania flotą FMS.
Limitowane V8 - powstanie tylko 100 sztuk Znany, w świecie samochodów ciężarowych, projektant ciężarówek Svempa Bergendahl wypuścił projekt ciężarówki, dla uczczenia silnika V8.
Sprzedaż samochodów ciężarowych w listopadzie 2021 To przedostatni miesiąc podsumowań sprzedaży samochodów ciężarowych w drugim roku pandemii.